Закон про реабілітацію учасників АТО готовий, але у країні не вистачає терапевтів

27.02.2018, 12:48

Україна взялася впроваджувати сучасні методи реабілітації учасників антитерористичної операції (АТО), відповідний законопроект вже підготовлений і чекає оцінок громадськості. Про це повідомила керівник офісу Уповноваженого президента України з питань реабілітації учасників АТО Наталя Зарецька, передає ASN.

"Ми хочемо в Україні створити умови для надання якісних, сучасних, ефективних, економічно виправданих психологічних послуг. Це повинно проводиться з урахуванням реальних можливостей держави", - зазначила експерт.

За її словами, на сьогодні готовий проект закону "Про реабілітацію осіб, які забезпечують державну безпеку України, захист від надзвичайних ситуацій, і деяких інших осіб". Законопроект має на меті впровадити в Україні сучасні методи реабілітації.

Зокрема, така методологія передбачає окремі розділи з фізичної та медичної реабілітації, розділи з психологічної реабілітації, окремі розділи по роботі з різними цільовими групами - учасниками бойових дій, тими особами, які на сьогодні перебувають на військовій чи спеціальній службі, а також особами, звільненими з примусової ізоляції. Як зазначила чиновник, в Україні на сьогодні не вистачає фахівців для реабілітації.

Так, якщо підготовка фізичних терапевтів йде з 2015 року на базі Університету фізкультури і спорту, то таких фахівців, як ерготерапевт, країна тільки починає готувати в поточному році. На сьогоднішній день таких лікарів в країні двоє - обидва вони вчилися не в Україні.

Однак саме ці фахівці вчать людей з тимчасовими або постійними обмеженими можливостями жити з цими недоліками. При цьому вона додала, що терапевта з мови і мовлення в країні немає до цього часу.

Як пояснила Зарецька, загалом в Україні близько 2,5 млн людей з інвалідністю, які потребують реабілітації, проте зараз було ухвалено рішення розпочати роботу у галузі сектора безпеки. Причому, на думку чиновника, ця робота вестиметься не тільки з безпосередніми учасниками бойових дій, але і з членами їхніх сімей, з особами, які побували в полоні, а також з родичами тих, хто зараз перебуває в полоні або числиться зниклим безвісти.

Нагадаємо, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос виклав у мережу документи, що підтверджують численні факти самогубств в українській армії. За словами чиновника, це відбувається через недбале ставлення чиновників Міністерства оборони, відповідальних за проведення психологічної реабілітації учасників бойових дій, до виконання своїх обов'язків. Так, за його даними, Міноборони забезпечило реабілітацію лише 0,01% учасників АТО.

Читайте АСН в Google News