Захід не хотів війни за Крим, а Лебедєв і Пшонка вимагали розігнати Майдан силами армії - Замана

08.02.2018, 17:00

Західні партнери України не хотіли, щоб почалася війна за Крим. Про це на суді у справі про державну зраду Віктора Януковича заявив колишній начальник Генерального штабу і головнокомандувач Збройних сил України Володимир Замана, передає ASN. Нагадаємо, Замана служив начальником Генштабу з лютого 2012-го по 18 лютого 2014-го.

На початку допиту Володимир Замана повідомив, що був звільнений зі своєї посади за те, що під час Майдану не підкорився наказу Віктора Януковича перекинути війська. За словами свідка, тодішній міністр оборони Павло Лебедєв, екс-голова СБУ Олександр Якименко та екс-генпрокурор України Віктор Пшонка тиснули на нього, переконуючи, що, згідно із законом, можна ввести війська до Києва "для наведення конституційного порядку".

"Йшлося про залучення Збройних сил до посилення об'єктів, наведення конституційного порядку в Києві", - сказав свідок. Також на думку Замани, українська армія цілком була здатна дати відсіч агресору, проте політичне рішення для цього не було ухвалене".

Він визнав, що у нашої армії були певні проблеми із забезпеченням і підготовкою, але в цілому вона була боєздатна. "Загальна чисельність 163 тисячі, близько 100 тисяч були боєздатні", - сказав він. Також, за словами Замани, за півтора місяці можна було мобілізувати 220 тисяч осіб. Загалом у Криму перебувало близько 12 тисяч українських військових всіх родів військ.

Замана повідомив, що брав участь 28 лютого 2014 року в засіданні РНБО. Він заявив, що, швидше за все, засідання було формальним, що рішення воювати за Крим Україна ухвалювати  і не збиралася.

"Виступав Тенюх. Він сказав, що ЗСУ не готові відбити агресію... У мене була розмова з Турчиновим, сказав йому, що там наші люди, що їм потрібно було дати посил, що ми їх не кинемо. А від Турчинова почув, що західні друзі не хочуть військових кроків", - повідомив Замана.

Читайте АСН в Google News