Агітуючи за децентралізацію, прем'єр не хоче втрачати контроль над Держгеокадастром - експерт

29.01.2018, 15:58

Проти ухвалення президентського закону про деконцентрацію повноважень у сфері земельних відносин особисто агітував прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який не зацікавлений у втраті контролю на Держгеокадастром. Таку думку висловив заступник голови Ради Асоціації "Земельна спілка України" Андрій Мартин під час розширеного засідання Комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті в Києві, передав кореспондент ASN.

"Коли законопроект виставлявся на голосування у Верховній Раді в грудні, керівництво уряду доклало усіх зусиль, щоб цей законопроект не був ухвалений. На словах - ми за децентралізацію, на ділі - прем'єр-міністр цілий день витратив на те, щоб цей законопроект ні під яким соусом не був ухвалений. Така у нас виходить децентралізація", - зазначив експерт.

За його словами, президентський законопроект передбачає переважно послаблення регуляторної політики та дає рішення багатьох проблем у сферах податкової політики та земельних відносин. При цьому він додав, що, зокрема, передбачена в законопроекті децентралізація дозволить "опустити" вирішення питань виділення землі до місцевих рад, оскільки нинішня підзвітність Держгеокадастру центральній владі і її повноваження з проведення безкоштовної приватизації призводить до великих корупційних ризиків.

Крім того, з подачі Держгеокадастру, приватизація земель через аукціони, на думку Мартина, у більш ніж половині випадків проходить з маніпуляціями для того, щоб відсікти місцевих фермерів від доступу до цих земель. Переможцям же аукціонів, крім того, Держгеокадастр також може знижувати розмір орендної плати.

Нагадаємо, 18 січня народні депутати не включили до порядку денного Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств та деконцентрації повноважень в сфері земельних відносин". Водночас президент Петро Порошенко, від імені якого документ був внесений у парламент, наполягав на його розгляді.

Читайте АСН в Google News