Лікарі розповіли про стан звільнених заручників: зараз у них ейфорія, але скоро прийде спад

28.12.2017, 14:46

Усі звільнені з полону заручники почуваються задовільно. Про це заявили лікарі Головного військового шпиталю, передає кореспондент ASN. Всього бажання обстежитися і пройти лікування виявили 24 військових, повідомили у шпиталі. З 24 пацієнтів - 18 госпіталізовані до терапевтичного відділення і шість - у хірургію.

«На щастя, стан усіх госпіталізованих пацієнтів задовільний. Зараз їх обстежують. У пацієнтів беруть аналізи загальні крові, сечі, біохімічні аналізи, здійснюють ультразвукове обстеження та томографію», - повідомили у шпиталі. Військові лікарі обіцяють вже через день-два закінчити обстеження. Також лікарі більш детально розповіли про шістьох пацієнтів, які потребують хірургічного втручання .

«Всі вони абсолютно стабільні. Не вимагають оперативного лікування просто зараз. Через день-два закінчиться їх обстеження і ми відпустимо їх на свята до сімей. А після свят вони повернуться до нас для проходження реабілітації та, якщо це буде необхідно, хірургічного лікування», - заявив провідний хірург Головного військового шпиталю Ростислав Гибало.

Він також повідомив, що у двох пацієнтів є в тілі старі осколки й у одного - куля. Після свят їх видалять, оскільки вони не вимагають оперативного втручання. Також лікарі розповіли і про психологічний стан звільнених із полону людей.

За словами начальника управління психологічного забезпечення ЗСУ Сергія Грилюка, до звільнення заручників фахівці готувалися ґрунтовно, вивчаючи досвід зарубіжних країн.

«Нам досить успішно вдалося попрацювати з представниками сімей військових. І зараз ми працюємо з військовими. Практично кожному військовому та членам їхніх сімей забезпечено психологічний супровід. На сьогодні у них практично у всіх стан ейфорії. Він може тривати до 10 днів. Потім прийде спад і усвідомлення того, що з ними відбувалося і які могли бути наслідки. Але зараз можна сказати, що у всіх у них стан стабільний, як на те, що людям довелося пережити. Я просив би вас (журналістів. - Ред.) більш тактовно ставити їм запитання, щоб залишити поза увагою дуже болючі теми», - сказав він.

Також психолог сказав, що в деякому сенсі звільнені відчувають сором через свій стан, і попросив журналістів не називати їх полоненими, оскільки вони були заручниками. Також він заявив, що навіть сам факт того, що людей роками тримали в закритому приміщенні, вони не знали про своє майбутнє, не знали, чи житимуть завтра, є фактом моральних тортур. Також у військовому шпиталі уточнили, що до них доставили для надання допомоги саме військових, всім цивільним особам надається аналогічна допомога з боку Адміністрації президента.

Читайте АСН в Google News