Океанічна риба їсть пластик. Через 30 років його буде більше в океанах, ніж риби

17.08.2021, 14:15

Стала відома причина, через яку риба їсть пластмасу, що потрапляє в океан. Досліди на анчоусах показали, що, коли пластик розпадається в солоній воді, він виділяє запах, схожий на криль. Риби думають, що сміття - це їжа, повідомляє The Telegraph.

Це перший доказ того, що пластмасове сміття може бути хімічно привабливим для морських мешканців. Ця хімічна продукція може принадити риб, таких як анчоуси, в ділянці скупчення пластикових відходів й активувати іжодобувну поведінку.

Щоб перевірити початкові дані, вчені розробили другий експеримент, в якому помістили в один резервуар суміш криля, а в другий - перероблений пластик. Потім вони запустили в резервуар анчоусів, щоб перевірити їхню реакцію. Пластик запустив ту ж харчову поведінку, що й криль.

Результати експерименту мають величезне значення не тільки для водних харчових ланцюгів, але  й для здоров'я людини. Експерти підрахували, що до 2050 року у світовому океані буде більше пластмаси, ніж риби у ваговому співвідношенні. У 9 із 10 морських птахів знаходять шматочки пластику в кишках, у першу чергу, через рибу, яку вони вживають. Якщо поточні тенденції продовжаться, до кінця століття люди, які регулярно їдять морепродукти, можуть вжити до 780 тисяч шматків пластику на рік.

Читайте АСН в Google News