Лікарні почали реєструватися в національній системі e-Health. Що це означає

19.06.2017, 15:51

Відтепер медичні установи Києва можна зареєструвати в Національній системі e-Health. Першою такою став Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Подільського району столиці. Його головний лікар публічно заповнив анкетні дані і використав електронний цифровий підпис.

«Те, що зараз відбувається, місто Київ готувало з Міністерством охорони здоров'я, - говорить заступник голови КМДА Микола Поворозник. - Це національний майданчик, що дасть можливість об'єднати всі системи, які розробляються в первинній і вторинній ланці сьогодні. Пацієнт з міста Києва, який є клієнтом безпосередньо електронної системи, сьогодні в будь-якому місті України, в будь-якій поліклініці чи лікарні, яка підключена і є клієнтом цього електронного майданчика, зможе нею користуватись. Тобто записатися в чергу, вибрати лікаря, показати лікарю свої медичні призначення, діагнози, МРТ, КАТЕ».

Поворозник пояснює, що лікареві важливо бачити, що, наприклад, сьогодні о 10:00 до нього прийде Іванов Петро Петрович з такими-то скаргами. Далі він направляє пацієнта до вузькопрофільного фахівця. Той у свою чергу теж буде обізнаний, з яким попереднім діагнозом прийде умовний Іванов.

«Нещодавно був у першому читанні ухвалений закон про державні фінансові гарантії. Одна з речей, яка передбачена цим законом, це те, що кошти рухатимуться безпосередньо за пацієнтом, - продовжує керівник проектного офісу e-Health Юрій Бугай. - Відповідно ми, як пацієнти, нарешті матимемо можливість розуміти, а скільки держава витрачає грошей на кожного з нас. Для того щоб це було можливо, треба спочатку створити систему, яка б об'єднала ті інформаційні системи, які існують зараз у Києві, Черкасах чи Дніпропетровську. Ми, як пацієнти, з ними стикаємося, користуємося, але у нас немає можливості при переході з однієї клініки в іншу бачити про себе інформацію. Ми не знаємо, скільки грошей держава витрачає на кожного з нас із загальної суми в 70 млрд гривень. А головні лікарі не можуть відстежити, наскільки вони є ефективними з точки зору управління установою в порівнянні з іншими. За допомогою цієї системи все це буде можливо».

Читайте АСН в Google News