Ліки в Україні іноді дорожчі на 100%, ніж у Східній Європі - МОЗ

09.11.2016, 14:24

Про це на засіданні Кабінету міністрів України 9 листопада заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає кореспондент ASN. 

"Ми запроваджуємо нову політику забезпечення ліками... Саме референтні ціни стосуються фінансування, а реімбурсації застосування. На сьогодні більше 90% усіх ліків закуповуються з кишені самих громадян, вони самі оплачують ці ліки зі своїх кишень... Як ми можемо допомогти, щоб знизити ціни на ліки? До сьогодні референтування цін на ліки не використовувалося... Зараз ми говоримо про запровадження референтного ціноутворення", - заявила вона. 

Зараз, за її словами, у списку ВООЗ трохи більше 200 назв основних ліків. Тоді як в Україні цей показник більше 1 тис. Тому в планах МОЗ - скоротити список до норм ВОЗ: 

"Ми також звужуємо перелік ліків, до кінця року цей список буде підготовлений. Також буде встановлена мінімальна оптова ціна на ліки, яка не може бути вищою для державних закупівель", - повідомила вона. 

В.о. міністра охорони здоров'я  підкреслила, що зараз "в Україні ми платимо за ліки на 5%-10% і навіть на 100% більше, ніж в наших сусідніх країнах. Наприклад, у наших друзів у Польщі... Тому ми реферуємо ціни до наших сусідів... наші сусіди у Східній Європи... Ми запроваджуємо референтні ціни для непатетнованих міжнародних назв". 

Вона нагадала, що 60% українців страждають від серцево-судинних хвороб. Лише у 2015 році 22 млн українців звернулися за лікарською допомогою внаслідок таких захворювань. Тому реімбурсація таких захворювань є першим пріоритетом. Так само на 100% буде забезпечена реімбурсація цукрового діабету другого типу. Третій пріоритет - реімбурсація хвороб бронхіальної астми та бронхіту. 

Читайте АСН в Google News