ЄС дасть безвіз Україні з умовою "тимчасового призупинення" - експерт

24.10.2016, 15:58

Про це в інтерв'ю ASN заявив політолог Володимир Фесенко.

"Президент України Петро Порошенко назвав нову дату, коли ЄС може надати нам безвізовий режим. Чому назвалися різні дати, починаючи з літа? Насправді выд початку причина цього не в Україні, а в ЄС. До речі, сам саміт ЄС, де планувалося таке рішення, в перший раз був призначений на травень-червень, потім перенесений на осінь, на жовтень. потім ЄС визначився, запропонувавши провести саміт саме 24 листопада. Тому саме ЄС визначає дату. А щоб не було міфів і підозр, треба розуміти: це рішення залежить не від України. З нашого боку ми давно і повністю виконали всі вимоги щодо лібералізації візового режиму", - сказав він.

Експерт нагадав, що Україна не одна, а разом з Грузією і Косовом "чекає безвізового режиму".

"Є ще і Туреччина. Але там дещо інша ситуація. У чому ж затримка? Причина в тому, що в ЄС хочуть спільно з рішенням про надання безвізового режиму затвердити механізм тимчасового призупинення такого режиму в окремих випадках. Наприклад, якщо різко погіршуватиметься міграційна ситуація. У цьому механізмі тимчасового призупинення, а не скасування безвізового режиму, підкреслю, я не бачу нічого страшного. Це природна реакція ЄС на міграційний криза. Тим більше що цей механізм, якщо він буде закріплений, може бути застосований до всіх країн, які отримали такий статус . А їх - більше 20. Тому це не вибірковий підхід до України", - сказав він.
За його словами, право використовувати механізм тимчасового призупинення безвізового режиму викликано різким збільшенням потоку незаконних мігрантів у ЄС з середини минулого року.

"Подібний підхід, звичайно ж, пов'язаний з міграційним потоком у ЄС. Це змушує ЄС реагувати. З України нелегального потоку мігрантів немає. Швидше, він існує через Туреччину, Грецію і Балкани. Частково - через Італію. І вся затримка з рішенням про безвізовий режим пов'язана з тим, що в самому ЄС не можуть узгодити остаточний текст документа, визначити: хто матиме право голосу в разі застосування механізму тимчасового призупинення візового режиму: Європарламент чи Саміт європейських держав", - додав він.

Фесенко прогнозує, якщо найближчими тижнями не станеться щось екстраординарне, Європарламент, а потім конференція міністрів ЄС приймуть остаточне позитивне рішення для України.

"У Європарламенті проблем з позитивним рішенням не буде. Голоси там точно є", - вважає експерт.

Читайте АСН в Google News