В Україні створять організацію, яка опікуватиметься антидопінговою політикою

19.10.2016, 14:13

Верховна Рада України на засіданні 19 жовтня прийняла за основу Закон України "Про антидопінговий контроль у спорті", за що проголосували 231 парламентар, передає кореспондент "АСН".

Закон було подано до Верховної Ради України за підписом міністра молоді та спорту Ігора Жданова. А розроблений він був разом з міжнародними спортивними організаціями.

Як відомо, Всесвітня антидопінгова агенція (далі – ВАДА) проводить моніторинг та вимагає від усіх країн привести свою антидопінгову діяльність у відповідність до нових правил і стандартів.

З метою надання відповідних роз'яснень та оцінки ситуації  у вересні 2015 р. Україну відвідала комісія ВАДА у складі  директора департаменту освіти та зв'язків з національними антидопінговими організаціями ВАДА Роба Кьолера та керівника відділу дотримання Кодексу та правових питань Еміліано Сімонеллі.

Представники ВАДА проаналізували діяльність Національного антидопінгового центру (далі –  НАДЦ), провели робочі зустрічі з Мінмолодьспортом, Національним олімпійським комітетом України та НАДЦ. 

Зокрема, було запропоновано внести відповідні зміни до Закону України "Про антидопінговий контроль у спорті". Законом пропонується створення нового державного підприємства, яке буде займатися антидопінговою політикою. 

Так, народний депутат фракції "Радикальної партії" та член Комітету з питань молоді та спорту та призер Олімпійських Ігор Денис Силантьєв повідомив:

"Національного антидопінгового центру та Лабораторії, яка буде функціонувати окремо від Національного антидопінгового центру... Також висловлені пропозиції представників спорту, які мають бути враховані до другого читання. Пропонується посилити відповідальність за примус спортсменів використовувати допінг", - сказав він.

При цьому нардеп "Опозиційного блоку" Михайло Папієв додав, що мова йде "про виділення сотень мільйонів гривень на створення Лабораторії, до ті як не виділяється ні копійки на субвенції для дітей-сиріт... Я би хотів, щоб приймалися рішення не на користь окремих спортивних організацій в їх інтересах, а на користь людей", - вважає він.

Прийняття акта дозволить привести чинне законодавство України у відповідність до Міжнародної конвенції про боротьбу з допінгом у спорті, забезпечити створення необхідних правових та організаційних засад щодо акредитації лабораторії антидопінгового контролю та створити умови для дотримання Україною, Національним антидопінговим центром вимог Всесвітньої антидопінгової агенції.

Читайте АСН в Google News