Що ухвалив Конгрес у пакеті допомоги для України

24.04.2024, 08:40

Пакет законопроектів було затверджено Палатою представників ще 20 квітня та передано до Сенату. Він включає чотири документи про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню (а також усьому Тихоокеанському регіону).

Проголосований Сенатом законопроект, що включає понад 60 мільярдів доларів допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, перебував у Палаті представників ще з початку лютого 2024 року. Однак спікер-республіканець Майк Джонсон не виносив його на голосування через критику з боку як його самого, так і його колег із партії протрампістського крила.

Сам Трамп кілька разів заявляв, що Україні не можна надавати гроші, лише допомогу у формі кредитів.

Після тривалих переговорів та масованого ракетно-дронового удару Ірану по Ізраїлю 14 квітня справа зрушила з мертвої точки. 15 квітня Майк Джонсон запропонував розбити єдиний законопроект на чотири частини та проголосувати їх окремо, хоч і як єдиний пакет допомоги. Це дозволило різним групам серед республіканців та демократів підтримувати питання, які їм ближчі.

Український законопроект передбачає асигнування у розмірі 60,8 мільярда доларів для допомоги Україні та регіональним партнерам для протидії Росії. Оборонні витрати становлять 49,9 млрд доларів: $23,2 млрд – поповнення товарів оборонного призначення та послуг, наданих Україні; $11,3 млрд – поточні американські операції у регіоні; $13,8 млрд. – закупівля сучасних оборонних систем, товарів та послуг.

Ще $9,5 млрд. передбачено на економічну допомогу Україні, а $7,849 млрд. – на економічну допомогу Україні, що може включати пряму бюджетну підтримку (крім відшкодування пенсій). Саме вони виділяються у формі кредиту, щоправда, влада США може його списати.

Також у проекті міститься вимога до президента надати Україні далекобійні ракети ATACMS. Якщо вірити Володимиру Зеленському, Джо Байден погодився виконати цю вимогу.

Після затвердження Палатою представників та Сенатом, пакет із чотирьох проектів вирушив до Сенату.

Читайте АСН в Google News