23 жовтня: Євлампія Зимоуказівника. Ви дуже сильно пошкодуєте, якщо зробите це сьогодні

23.10.2022, 09:36

23 жовтня у народі прозваний як день Євлампія Зимоуказівника, а православна церква згадує двох святих - брата і сестру Євлампія та Євлампію, які загинули за правління римського імператора Максиміана в 303 році під час гоніння на християн.

Згідно з повір'ями, цих святих язичники намагалися зварити в казані або спалити в печі. Проте безуспішно. Ні вогонь, ні окріп не завдали мученикам шкоди. Тоді цар наказав відрубати голову юнакові, а сестра не змогла пережити цього горя і померла.

На Євлампія день значно зменшується. З цього приводу в народі говорили: «Євлампій скіпку відщеплює, вогонь роздмухує і темряви висвітлює». Традиційно з 23 жовтня починали готуватись до зимових морозів. День ставав все коротшим, а ніч продовжувала захоплювати більшу частину доби.

Наші пращури 23 жовтня визначали, якою буде зима. Для цього люди виходили вночі надвір і уважно вивчали Місяць. Вважалося, що якщо кінці місяця вказують на північ — то швидкій і суворій зимі, якщо на південь — буде бруд і сльота — до самої Казанської (4 листопада).

А ще цього дня особлива увага приділялася вогню. Якщо спалити старі речі, то разом з ними підуть проблеми та нещастя. А щоб позбавитися хвороб необхідно стрибнути через багаття.

Заборони на 23 жовтня:

Не можна пилососити і помстити підлогу. Є ризик разом зі сміттям вимести удачу та щастя.

Не варто гуляти весілля, проводити сватання, робити пропозиції руки та серця — любовний зв'язок виявиться недовгим.

Витрачати час на ворожіння також не рекомендується. Розраховувати на достовірний прогноз не варто.

Не рекомендується в день Євлампія Зимоуказівника купувати новий одяг. Наші пращури помічали, що служать такі речі не довго і навіть притягують неприємності.

Прикмети на 23 жовтня:

Наші пращури помітили, якщо у цей день погода буде непогожою, то й осінь буде такою.

У цей день роги місяця вказують на той бік, звідки бути вітрам. Якщо роги місяця північ – бути швидкої і суворої зими, сніг ляже посуху; якщо на південь – швидкої зими не чекайте.

На верхівці верби досі є зелене листя – весна буде рання.

Північний чи східний вітер – до похолодання.

Мороз ударив — простоїть чотири тижні. І навпаки. Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде холодною.

Читайте АСН в Google News