Російські окупанти брали уроки у нацистів Третього Рейху. 10 серпня 1941 року – 49-й день після нападу Німеччини на СРСР

13.04.2022, 08:21

Події сучасних українських окупантів нічим не відрізняються від того, як діяли нацисти Третього Рейху в роки Другої Світової Війни. Складно позбутися відчуття дежавю – настільки точно вбивці з російської армії копіюють дії нацистських завойовників.

10 серпня 1941 йшов сорок дев'ятий день після нападу фашистської Німеччини на Радянський Союз. У той день газета «Известия» у зведенні Радінформбюро друкувала листи та свідоцтва радянських громадян, що вирвалися із захоплених німцями міст:

Дружина робітника мінського машинобудівного заводу ім. Кірова Любов Федорівна Клімчук повідомляє у своєму листі про звіряче знущання німецьких солдатів над великою групою мінських жителів, захоплених фашистами за 50 кілометрів від Мінська і приведених назад у зруйноване місто.

«У лісі нас нагнали 12 автомашин із фашистськими солдатами. Німці зупинили машини, зіскочили на землю і без жодного попередження почали нас розстрілювати з автоматів та гвинтівок. Від куль поганих бандитів загинуло щонайменше 50 людей, зокрема 18 дітей. Після цього нас оточили та погнали до міста. На наші прохання та благання взяти поранених німці відповіли ударами багнетів та прикладів. Знущаючись з нас, фашисти не дозволяли зупинятися. Тих же, хто падав, знесилившись від втрати крові, німці приколювали багнетами. Фашистські нелюди закололи та застрелили 35 людей. Ніколи не забути жахливого видовища, очевидцем якого я була, за п'ять кілометрів від Мінська. Поранений німецькою кулею 15-річний хлопчик Саша Свергун упав на землю і не міг підвестися. Німецький солдат почав бити його ногами та прикладом. Коли і це не допомогло, фашист замахнувся багнетом. Мати Сашка кинулася до сина і затулила його своїм тілом. Озвірілий фашист приколов багнетом і матір та сина. До міста нас дійшло близько 150 людей. Протягом трьох днів тривали допити. Щодня від тортур та від фашистських куль помирало по 20—25 людей. На четвертий день допит припинився. 85 радянських громадян, що залишилися живими, німці повели на дорожні роботи в м. Смолевичі».

Іноді здається, що російські учні прагнуть переплюнути своїх нацистів вчителів. На жаль – їм це вдається.

Так само 10 серпня 1941 запам'ятався тим, що в ніч з 10 на 11 серпня відбувся перший наліт далекобомбардувальної радянської авіації на Берлін. Це був не зовсім вдалий виліт: з 10 машин, що пішли на Берлін, вийшли на ціль і відбомбилися лише шість, а повернулося лише дві машини.

Крім того, того дня були активні бої за Таллінн, тривала Смоленська битва, а у напрямку Києва 6-та німецька армія припинила наступ і перейшла до оборони на рубежі Трипілля, Київ, Коростень.

Читайте АСН в Google News