Олімпіада-2022. Біатлон. Результати жіночої естафети 16 лютого Перша медаль росіянок з 2010 року

17.02.2022, 01:30

У середу 16 лютого пройшли одразу чотири естафети на лижах - чоловіки та жінки бігли у лижному спорті та в біатлоні. Найяскравішою з них виявилася боротьба жінок лижниць, де все наважилося буквально на останніх метрах. Не менш цікавою виявилася і гонка біатлоністок, де золото виграла команда Швеції, срібло. команда, що представляє Олімпійський Комітет на Росії та бронза — у німкеня. Росіянки з ДКР вперше за 12 років стали призерами жіночої естафети на ОІ.

Під час третього етапу біатлоністка ОКР Світлана Миронова лідирувала з перевагою в 30 секунд, але після стрілянини зі становища стоячи вона зайшла на штрафне коло, так і не закривши одну з мішеней. Після стрілянини Миронова перемістилася на третє місце, пропустивши вперед шведку Ханну Оберг та італійку Самуелу Комолу.

На фініші естафети шведка Ельвіра Оберг випередила росіянку Уляну Нігматулліну на 12 секунд, німкеню Деніз Херманн — на 37 секунд, а норвежку Марті Ульсбю-Ройселан — на 50 секунд.

Біатлоністки з Росії вибороли медалі в естафеті вперше з Олімпіади-2010 у Ванкувері. Тоді Світлана Слєпцова, Ганна Богалій-Титовець, Ольга Медведцева та Ольга Зайцева стали олімпійськими чемпіонами.

Технічно росіянки вигравали срібло ще й у Сочі у 2014 році, проте їхній результат у тій гонці був анульований через допінг скандалу.

Невдало виступили в естафеті норвежки — лише четверте місце з відставанням 50 секунд. Антигероєм гонки стала Тіріль Екхофф, яка бігла на другому етапі: після стрілянини зі становища стоячи вона вирушила на два штрафні кола.

Варто зазначити, що на першому етапі швейцарській спортсменці Ірен Кадуріш стало погано. Після першої стрілянини до неї вийшла медична бригада. У результаті Кадуріш не змогла передати естафету і команда знялася з гонки.

Біатлон. Жінки

Естафета 4х6 км

1. Швеція (Лінн Перссон, Муна Брурссон, Ханна Оберг, Ельвіра Оберг) — 1:11.03,9 (0+6)

2. ОКР (Ірина Казакевич, Крістіна Резцова, Світлана Миронова, Уляна Нігматулліна) +12,0 сек (1+7)

3. Німеччина (Ванесса Фойгт, Ванесса Хінц, Франциска Пройс, Деніз Херманн) +37,4 (0+6)

4. Норвегія (Каролін Кноттен, Тіріль Екхофф, Іда Лієн, Марте Ульсбю-Ройселанн) +50,7 (2+8)

5. Італія (Ліза Віттоцці, Доротея Вірер, Самеула Комола, Федеріка Санфіліппо) +1.33,1 (0+5)

6. Франція (Анаїс Бескон, Анаїс Шевальє-Буше, Жюстін Бреза-Буше, Жюлія Сімон) +2.13,0 (2+10)

Усього стартувало 20 команд.

Читайте АСН в Google News