Секрети успішного спілкування. Шість фраз, які краще не вимовляти

16.11.2021, 16:59

Кажуть, що за допомогою спілкування можна вирішити майже всі проблеми. Але нашкодити справі можна і словами, які іноді злітають із наших уст раніше, ніж ми встигаємо їх обдумати. Є шість фраз, які краще не вимовляти, якщо ви хочете, щоб розмова принесла позитивний результат.

Якщо чесно…
Це точно не кращий варіант для успішного початку розмови. Також варто утримуватися від фраз "Можна я скажу все, що думаю?" або "По правді кажучи". Причина зовсім проста - якщо ви кинете подібну фразу, то у вашого компаньйона можуть виникнути сумніви, чи говорили ви з ним до цього щиро. Краще прямо і ясно сказати, що ви думаєте,  не "приправляючи" свої слова подібними фразами.

У чесній і конструктивній розмові партнери повинні довіряти один одному, і цьому допоможуть інші фрази - "Я тебе розумію", "Як ти думаєш, що я можу зробити інакше?", "Це була моя помилка", "Чи можеш мені допомогти?" , "Але якщо поглянути на це з іншого боку" тощо.

Не ображайся, але...
Коли партнер почує від вас цю фразу, то відразу буде чекати чогось неприємного. І якщо навіть ви не збиралися сказати нічого образливого, все одно зробите таке враження, і у вашого співрозмовника може зникнути  бажання продовжувати дискусію.

Також запам'ятайте, що критику можна висловлювати людині тільки віч-на-віч, а не в присутності інших людей. Коментуючи дії другої людини, потрібно не узагальнювати, а зробити упор на своїх почуттях, наприклад - "Мене це турбує, тому що...".

Це може прозвучати безглуздо, але...
Такий початок пропозиції вже сам по собі заперечує його обґрунтованість, тому оточуючим може здатися, що і заглиблюватися в зміст сказаного вами не варто.

Цілеспрямовані та успішні люди не використовують цю фразу навіть тоді, коли не зовсім упевнені в тому, що говорять, тому що головне - нікому цього не показувати. Ця фраза лише продемонструє, що вам бракує впевненості в собі, тому викресліть її зі свого лексикону.

Тобі варто було б...
Так, розмова - це обмін думками, й іноді її справжня причина - порадитися, однак поради слід давати лише тоді, коли їх просять. Але при цьому і радити потрібно в правильній формі. Фраза "Тобі б варто" покаже співрозмовникові, що ви демонструєте перед ним свою перевагу, вказуючи на єдино вірну дію. А порада - це альтернативні варіанти, і прийняти їх чи ні вирішує людина, яка запитала поради.

Людей також дратують співрозмовники, які нібито слухаючи другу людину, починають захоплено розповідати про себе і не дають їй закінчити розпочату розповідь.

Як я вже казав
"Повторення - мати навчання" - цю фразу ми чули багато разів ще в школі, але багаторазове підкреслення конкретних деталей у розмові створить про вас погане враження. Не тому, що ви говорите неправильні речі, а тому що співрозмовникові може здатися, що ви вважаєте його неуважним слухачем, якому все треба повторювати. Також така фраза може трактуватися як пасивна агресія. Тому, якщо вам здається, що вашу думку в конкретній розмові вперто не беруть до уваги, то краще вийдіть з дискусії.

Я знаю, як тобі

Може здатися, що така фраза виражає співчуття до співрозмовника, і йому від неї полегшає, але в реальності все прямо навпаки. Так, можливо, і ви переживали важке розлучення або втрату близької людини, але ви ніколи до кінця не зрозумієте переживання іншої людини - ви тільки можете спробувати уявити, що вона відчуває в конкретний момент, тому що  йдеться не про ваші почуття.

Набагато краще буде дати людині зрозуміти, що ви готові її вислухати, якщо вона захоче про це поговорити. А через якийсь час можете кудись її запросити, щоб вона могла розвіятися і відчути, що життя все-таки рухається вперед.

Читайте АСН в Google News