Як розпізнати порошкове молоко. Боремося з недбайливими виробниками

12.06.2021, 10:18

Оскільки молока в Україні виробляється все менше, бо виробники закуповують у селян його за нікчемною ціною в 4 гривні за 1 літр, знищуючи галузь, то ми навчимо Вас визначати якісний продукт і не бути жертвами жадібності недбайливих компаній.

Саме по собі порошкове молоко - не отрута, але ніякої користі не несе, з таким же успіхом ви можете і самі набовтати собі коктейль із сухого молока. Так навіщо тоді взагалі купувати неякісний сурогат?

Відрізнити незбиране молоко, виготовлене на основі натурального продукту від порошкового можна тільки в спеціалізованій лабораторії, яких в Україні мало. Однак, обивателям не варто засмучуватися, тому що існують прості поради, які допомагають встановити відновлений продукт.

Для початку вивчіть інформацію на упаковці молока. Добропорядний виробник повідомить споживача про те, що молоко виготовлене з порошку. Якщо продукт називається «Молочний напій» або «Відновлене молоко», це означає, що в ньому немає цілісної сировини. За хитрим формулюванням «Нормалізоване молоко» також може ховатися продукт, що частково складається з порошку. В цьому випадку суха сировина застосовується для штучного зниження жирності продукту.

Зверніть увагу на вартість продукту. Але не варто віддавати перевагу дорогому молоку, так як суха сировина іноземного виробництва обходиться виробникам дорожче сирого молока «з-під корови». Слід віддавати переваги продуктам середньої цінової категорії і терміном зберігання не більше 3-х діб.

Ще одна важлива відмінність натурального продукту від відновленого в тому, що на пакетах з цільним молоком виробники мають право писати «Рекомендовано для дітей до 6-ти років і немовлят». Якщо такої фрази немає, то продукт вочевидь зроблений з порошку.

Вивчіть відомості про виробника молочного продукту. Як правило, виробники молочних продуктів - якщо виробник розташований, наприклад у Києві, то зрозуміло, що ніякої ферми в столиці не існує і це може бути підробкою.

Відкрийте пакет і налийте рідину в склянку. Поставте на білий аркуш паперу, щоб визначити відтінок продукту. Так, незбиране молоко може мати абсолютно білий, мутно-білий і блакитний відлив. Відтінок червоного і оранжевого говорить про наявність у складі порошку. Якщо молоко віддає солодкістю на смак, то це вірна ознака застосування порошку в його складі.

Залиште склянку в кімнатній температурі на добу. За цей час незбиране молоко має скиснути, а пастеризоване закваситься через дві доби. З порошковим молоком на першу і другу добу не відбудеться нічого, крім випаровування. На стінках склянки повинні залишитися характерні кола.

Зніміть невелику кількість залишків зі стінок склянки, якщо вони залишилися. Потріть їх між пальців. Якщо сировина почала збиватися в грудочки, що нагадують вологе борошно, то продукт виготовлений з порошкового молока.

Читайте АСН в Google News