Перераховано звички, які різко знижують рівень гормону щастя

08.06.2021, 15:00

Серотонін можна з упевненістю назвати регулятором нашого здоров'я. Він впливає на наші почуття, емоції, відчуття щастя. Справляє надзвичайно сильний вплив на роботу органів і систем організму.

Коли рівень цього гормону знижується, ми відчуваємо себе нещасними і розбитими. Здається, нічого не може нас порадувати. Весь світ перетворюється в сіру масу. Ось 7 причин, через які кількість цього гормону може катастрофічно знизитися.

1. Ви не регулюєте своє травлення. Через часті розлади шлунка серотонін стає рідкісним гостем у вашому організмі. Проблеми зі шлунком і кишечником можуть стати причиною загального занепаду сил і пригніченого стану. Тому не ігноруйте коліки в животі і завжди стежте за харчуванням.

2. Недолік сну. Наш мозок повинен добре відпочивати. Інакше він не буде працювати продуктивно. Коли ми спимо мало протягом тривалого періоду часу, наша реакція притупляється. Знижується концентрація уваги. Може виникнути цілковита апатія, байдужість до всього що відбувається. Тому спіть вдосталь, інакше проблеми зі здоров'ям підкрадуться непомітно.

3. Ви не вживаєте достатньо вуглеводів. У гонитві за красивою фігурою дівчата часто виключають зі свого раціону їжу, багату вуглеводами. І дарма. Саме вони надають нам енергію. У помірній кількості варто їсти макарони, хліб грубого помелу і злаки. Вони зроблять вас сильними і щасливими. Без вуглеводів світ здається не таким яскравим.

4. Надлишок кави. У дозованих кількостях кава бадьорить дарує відчуття щастя. Але тільки тоді, коли ви її п'єте не пляшками і не кожен день. Кофеїн в надмірних кількостях дуже шкодить мозку. А ще кавоголіки швидше втомлюються. Рівень серотоніну катастрофічно знижується, ви не здатні зібрати свої думки в купу і виконувати навіть найпростішу роботу.

5. Неробство. Немає нічого жахливого в тому, що час від часу ви робите перерви. Вони необхідні для відновлення емоційного балансу. Але звичка нічого не робити може зіграти з вами злий жарт. Ледарі і прокрастинатори рідко бувають щасливі. Вони нічого не досягають, тому у них немає причин для радості і гордості за себе.

6. Звичка нагнітати себе. Зізнайтеся, іноді ви себе налаштовуєте на найгірше. У мозку сам по собі виникає негативний сценарій, який ви всіляко розвиваєте. Навіть проста проблема може в такій ситуації здатися катастрофою. Любителі загострити обстановку до межі часто страждають через стрес. Вони відчувають себе розбитими і нещасними через катастрофічний брак серотоніну.

7. Ви не виходите на вулицю. Весь час сидите за комп'ютером або копаєтеся в телефоні. Серотонін дуже любить свіже повітря. На жаль, ви не знайдете його в своїй квартирі. Частіше влаштовуйте собі променади на відкритому повітрі. Просто гуляйте, займайтеся короткими пробіжками або хоча б сидіть на лавочці біля під'їзду.

Читайте АСН в Google News