Як розпізнати дурня, який вдає розумного

25.05.2021, 15:00

Дурень показує, що знає все
Такі люди можуть здаватися ходячими енциклопедіями: у них є відповідь на будь-яке запитання. Вона дійсно є, але не факт, що достовірна.

Основний прийом, який використовують профани, щоб здатися розумнішими, - манера говорити. Вони ніколи не упустять можливості висловити свою думку, при цьому говорити будуть швидко, голосно і багато. Через це і створюється враження, ніби знають вони багато.

Щоб викрити дурня, досить поставити будь-яке уточнююче запитання. Як тільки справа доходить до деталей і фактів, виявляється, що ерудит - всього лише базіка.

Не вчиться на своїх помилках
При ближчому знайомстві з дурнем (їм може виявитися і новий колега, і знайомий, і сусід по купе в поїзді), з'ясується, що він завжди має рацію. Він не визнає своїх помилок. Отже - не робить висновків, не змінює своєї поведінки і... продовжує залишатися дурнем.

 У його оповіданнях про себе і свій досвід (життєвий або професійний) завжди буде відчувається думка: вони були не праві, вони помилилися, мені не пощастило, мене підставили. Вони всі - погані. Я хороший.

Погано переносить критику
Ця теза плавно випливає з двох попередніх. Як тільки ставиш під сумнів розум і компетентність такої людини, вона починає поводитися агресивно - звинувачує і грубіянить.

Дурень сприймає критичне зауваження як напад, а не як можливість для розвитку. Так, деякі люди не вміють коректно висловлювати зауваження і давати зворотний зв'язок. Але той, чий інтелект - емоційний, в тому числі, вище, ніколи не буде сприймати чужі слова на власний рахунок.

Завжди переходить на особистості
Чим дурніша людина, тим швидше в суперечці вона переходить на особистості. Замість того щоб наводити аргументи і аргументи, слухаючи і приймаючи позицію співрозмовника, дурень швидко скотиться до банального «сам дурень». Найчастіше це відбувається тому, що через низький IQ людині складно оцінювати свої емоції і контролювати свій гнів.

Живе невідповідно до своїх статків
Людина, що не відрізняється розумом і кмітливістю, при своїй середній зарплаті завжди хизуватиметься дорогими речами: «айфоном» останньої моделі, дизайнерськими сумками.

Чужі гроші рахувати не прийнято, але завжди можна помітити, коли рівень доходу людини не відповідає її стилю життя. Розумні люди намагаються оволодіти фінансовою грамотністю, роблять накопичення, вкладення і багато працюють над тим, щоб підвищувати свої доходи. Дурні купують у кредит абсолютно непотрібні речі, щоб пустити пил в очі.

Уникає відповідальної роботи
Частіше за все не дуже розумні люди непогано проявляють себе в роботі, що не вимагає самостійного планування та високої відповідальності. Коли всі завдання будуються за якимось алгоритмом, бажано з 2-3 кроків.

У всіх завданнях, де потрібен творчий підхід, імпровізація і вміння приймати самостійні рішення, вони почуваються не дуже комфортно.

Читайте АСН в Google News