Правозахисники щодо призначення омбудсмена: договірний, абсолютно закритий процес

16.03.2018, 17:46

Призначення уповноваженого з прав людини в Україні представило собою договорняки і абсолютно закритий процес. Таку думку висловила глава Центру інформації про права людини Тетяна Печончик на прес-конференції, передав кореспондент ASN.

"Процес був дуже кулуарний, закритий, не було можливості будь-кому зі сторони взяти участь у конкурсі Це була домовленість між політичними силами", - зазначив експерт.

За її словами, голосування щодо кандидатів на посаду уповноваженого з прав людини мало відбутися ще на початку червня минулого року, на сьогодні ж усі розумні терміни переобрання посадової особи минули. Крім того, у правозахисників залишаються питання до процедури голосування щодо омбудсмена, оскільки закон про омбудсмена передбачає таємне голосування.

Водночас у закон про регламент були внесені зміни, які дозволили провести відкрите голосування. При цьому вона додала, що у правозахисників з'явилися значні сумніви щодо компетенції та незалежності від політичних партій новообраного омбудсмена, як і інших кандидатів, висунутих на цю посаду.

Нагадаємо, вчора 15 березня, парламент проголосував за те, щоб народний депутат від Народного фронту Людмила Денисова стала уповноваженим з прав людини від Верховної Ради. Її призначення підтримало 280 депутатів.

Кандидатуру Денисової погодили в коаліції ще з весни минулого року, але тоді не вистачало голосів для її затвердження. Нинішнє ж призначення стало можливим, завдяки тому ж угодою між БПП і Народним фронтом, яке передбачило голосування за призначенням Якова Смолія главою Нацбанку і людей на ще кілька постів в Рахунковій палаті.

На посаду омбудсмена також претендував депутат від БПП Сергій Алексєєв, але він зняв свою кандидатуру. Третій кандидат був відомий адвокат Андрій Мамалига.

Читайте АСН в Google News