З 2015 року українці стали втричі гірше платити за "комуналку" - експерт

31.01.2018, 16:01

Заборгованість населення за комунальні послуги з 2015 по 2017 роки зросла в більш ніж три рази. Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко на прес-конференції, передав кореспондент ASN. "Якщо до 2014 року розрив між нарахованим та сплаченим за комунальні послуги був невеликим, то особливо в 2016 і 2017-го роках цей розрив збільшився, і збільшився істотно. За останні два роки заборгованість підскочила більш ніж втричі", - зазначив експерт.

За його словами, у листопаді минулого року заборгованість за комунальними послугами досягла "історичного максимуму", - 30,6 млрд грн, тоді як ще в 2015 році рівень заборгованості знаходився в межах 8,8 млрд грн. При цьому А. Сергієнко додав, що причина такого стрибка заборгованості полягає в тому, що населення країни вже дійшло до межі можливості оплачувати комунальні послуги. І ефективних способів змусити населення повністю оплачувати рахунки, на його думку, немає.

Як пояснив директор Інституту, спочатку передбачалося, що непомірні витрати населення покриють субсидії, однак і вони побічно виплачуються з кишень населення. У той же час, кількість людей, які претендують на субсидії, за останні кілька років зросла в 3-4 рази. Станом на минулий рік по субсидії звернулося 9,1 млн з 15 млн домогосподарств. "Практично дві третини населення дотуються з державного фонду", - додав А. Сергієнко.

Нагадаємо, Нацкомісія із регулювання ринку електроенергетики з 1 квітня збільшить тарифи компаній в сфері постачання і розподілу електроенергії. Відповідні постанови опубліковані в "Урядовому кур'єрі" за 27 січня.У зокрема, тариф в сфері розподілу електроенергії "ДТЕК Високовольтні мережі" зросте на 103%. Тариф "Київенерго" на поставку і розподіл електроенергії підвищено на 35-90% залежно від класу споживання. У більшості розподільчих компаній тарифи зростуть у межах 20%.

Читайте АСН в Google News