Луценко пояснив НАБУ і САП різницю між розслідуванням і провокацією

30.11.2017, 13:32

Генпрокурор Юрій Луценко прокоментував ситуацію, яка склалася у зв'язку із затриманням детективів НАБУ, які, як виявилося, вели справу про можливу корупцію в Державній міграційній службі. Він повідомив, що сьогодні говорив на цю тему близько двох годин з керівниками САП і НАБУ, передає кореспондент ASN.

«Ще на початку року керівництво САП проводило розбирання щодо можливих корупційних дій працівників Державної міграційної служби та пов'язаних з ними інших чиновників. НАБУ володіє інформацією, що ці чиновники могли незаконно видавати дозволи на постійне проживання іноземців в Україні. А також незаконно видавати паспорти з громадянством України для іноземців, які права на це не мали», - повідомив Луценко сьогодні під час брифінгу.

При цьому генпрокурор сказав, що в справі заявника як такого немає - є тільки інформація про можливі порушення. «НАБУ далі діяла за трьома епізодами - принесли пакет документів на першого громадянина Ірану, попросивши чиновницю - а власне, першого заступника начальника Державної міграційної служби, виготовити паспорт громадянина. Чиновниця підтвердила існування схеми і назвала необхідну суму грошей», - розповів Луценко.

Потім по другому епізоду було запропоновано легалізувати документи в'єтнамського громадянина. По ньому чиновниця суму вже не називала, але вигоду отримала, розповів генпрокурор. У третьому епізоді тій же чиновниці запропонували легалізувати документи ще одного громадянина Ірану, за що принесли їй 15 тисяч доларів. І саме при цьому епізоді і були затримані детективи НАБУ.

«Державні чиновники не мають права пропонувати іншим чиновникам приймати завідомо незаконні рішення і очікувати, яку суму він за це назве - це чиста провокація», - заявив Луценко.

Свою точку зору він підтвердив також висновками Верховного суду і Європейського суду. За словами Луценка - якщо правоохоронці отримують сигнал від громадянина, що за законне рішення (відведення землі, приватизація квартири, покупка автомобіля, оформлення паспорта) отримує «відкат» - то це законний метод затримання корупціонера. Але якщо правоохоронці пропонують чиновнику підписати явно корупційне рішення - це провокація на отримання хабара. Також Луценко повідомив, що ГПУ діяла в затриманні детектива НАБУ за заявою саме вищезгаданої чиновниці.

Також генпрокурор заявив, що працівники НАБУ на явочній квартирі обговорювали, як змусити чиновницю все-таки прийняти хабар - напоїти, використовувати наркотики, щоб потрапити під арешт, і навіть "питання інтимного характеру".

Читайте АСН в Google News