Закон «Про освіту» створює умови для комерціалізації шкіл

07.09.2017, 16:59

Відповідно до закону «Про освіту», який був прийнятий парламентом 6 вересня, тепер отримання освіти - це не право, а послуга, а підміна цих понять може в майбутньому призвести до комерціалізації школи. Про це 7 вересня під час прес-конференції заявив заступник голови Вільної профспілки працівників науки і освіти Михайло Ромась, передає кореспондент ASN.

«Кожен громадянин має право на отримання безкоштовної освіти, що зазначено в Конституції. Але в законі у нас прописано «освітня послуга». Так, сьогодні ця послуга у нас безкоштовна, але ця зміна понять дає право в майбутньому робити освіту комерційною», - пояснив він.

Експерт зазначив, що перші кроки до комерціалізації середньої освіти вже закладені в законі. Зокрема йдеться про створення батьківських комітетів, які будуть контролювати витрату коштів, що виділяються на школу з бюджету і так звані благодійні внески.

«Тобто закон фактично легалізує ці добровільні благодійні внески», - зазначив Ромась.

Нагадаємо, на реформування освіти в 2018 році потрібно 87 млрд грн. Законом передбачено, що щорічно на освіту має виділятися не менше 7% від ВВП.

Читайте АСН в Google News