Відставка прем'єр-міністра і голови НБУ малоймовірна, але такі заяви є проявом парламентської кризи. Про це в коментарі ASN заявив політолог Віталій Бала.
На думку політолога, з юридичної точки зору, існування чинної коаліції є сумнівним, оскільки не були продемонстровані списки депутатів, які підписалися під коаліційною угодою.
"Чинній коаліції давним-давно треба було продемонструвати список депутатів-підписантів, членів більшості. Але цього не сталося. Тому з кожним днем динаміка недовіри до цієї коаліції зменшувалася. Тим більше що час від часу голоси для прийняття необхідних рішень двом фракціям давали різні групи і навіть фракції ("Радикальна партія", "Опозиційний блок", "Воля народу", "Відродження" та мажоритарники. - АСН)", - заявив він.
Тому, на думку експерта, з початком нового політичного сезону, напередодні нової сесії парламенту, прозвучали заяви заступника голови фракції БПП Ірини Луценко про необхідність розширення коаліції.
Ті фракції, які роблять ставку на дострокові парламентські вибори, навпаки, заявляють про необхідність відставки уряду внаслідок недієздатності коаліції, зазначив Бала.
"Що ми маємо в сухому знаменнику - чи будуть вибори, чи не будуть? Це основне питання порядку денного. Тому нинішня ситуація - це ситуація парламентської кризи. І наступне: чи переросте вона в політичну з подальшими достроковими виборами? Ось головне питання", - запитує він.
Водночас Бала додав, що відставка прем'єр-міністра і голови Нацбанку, на якій наполягають фракції «Батьківщини» і «Радикальної партії», малоймовірна.
"На мою думку, відставка прем'єра Гройсмана можлива тільки як добровільне рішення. А Гонтарева - це квота Президента. Нагадаю, що Програма дій Уряду Володимира Гройсмана була проголосована в квітні минулого року, тому до квітня формально він має імунітет", - сказав він.
З огляду на це політолог не виключає, що вже до квітня або коаліція переформатується, або відбудуться дострокові парламентські вибори.