Для України можливі негативні наслідки від спроби американського президента Дональда Трампа нормалізувати відносини з РФ будуть обмежені усталеними принципами демократії і проукраїнським лобі в США. Про це повідомили учасники «Українського сніданку», який був організований Фондом Пінчука в Давосі, передає Інтерфакс-Україна.
«Принесення України в жертву не зробить Сполучені Штати великою країною (передвиборче гасло Трампа «Зробимо Америку знову великою». - Ред). Це буде розглядатися як слабкість США... Ми знаємо, що Володимир Путін розуміє лише мову сили», - сказав один із європейських політиків, який займав високу посаду в НАТО.
За його словами, в 1994 році Сполучені Штати з іншими державами гарантували Україні її суверенітет, територіальну цілісність і безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї, але гарантії не були реалізовані.
Учасники обговорення визнали, що заяви Дональда Трампа про президента РФ і роль Росії у подіях в Україні, необхідність зміни НАТО, слабкість Євросоюзу і політичні процеси в Європі, зокрема позиції кандидатів у президенти Франції, викликають деякі побоювання.
Інший європейський політик зазначив, що, незважаючи на такі побоювання, є позиція ФРН, Британії, Польщі та інших країн Східної Європи.
«У таких умовах Європа і НАТО мають бути сильними, Україну треба підтримувати в її праві визначати своє майбутнє, є червоні лінії, за які не можна переходити», - заявив він.
Високопоставлений в минулому представник силового блоку Америки додав, що кандидати на ключові пости в новій адміністрації США, зокрема державного секретаря, голови міноборони, займають чітку і жорстку позицію щодо РФ.
«Дональд Трамп оточив себе людьми незалежними, з чіткими позиціями, яких не можна залякати: вони говорять те, що вони думають», - говорить експерт.