В Україні стартувала судова реформа

30.09.2016, 09:51

У п'ятницю, 30 вересня, набрали чинності зміни до Конституції України щодо правосуддя, а також нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів».

Зміни до Конституції в частині правосуддя передбачають: реорганізацію Вищої ради юстиції в Вищу раду правосуддя (ВРП); позбавлення Президента України права створювати суди; закріплення за Верховною Радою повноважень щодо створення, ліквідації та реорганізації судів; позбавлення Ради повноважень призначати суддів безстроково та давати згоду на їхнє затримання і арешт з передачею останніх повноважень до ВРП; позбавлення Президента, парламенту і з'їзду суддів права звільняти суддів Конституційного суду - суддя зможе бути звільнений тільки за рішенням не менше двох третин складу КС.

Основним завданням закону про судоустрій є імплементація оновлених конституційних принципів здійснення правосуддя для забезпечення незалежності та деполітизації судової влади, посилення її відповідальності перед суспільством, впровадження нових принципів формування суддівського корпусу, посилення ролі громадськості з контролю за доброчесністю та етичністю представників суддівського корпусу та оптимізація системи судоустрою.

Зокрема, закон удосконалює процедуру кваліфікаційної оцінки всіх суддів, розпочату відповідно до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд». Оцінювання буде проводитися за критеріями компетентності (професійної, особистої, соціальної тощо), професійної етики і доброчесності. Кваліфікаційне оцінювання за критерієм професійної компетентності буде проводитися з урахуванням принципів інстанційності і спеціалізації.

Читайте АСН в Google News