Замість підприємства з переробки небезпечних відходів міністр екології знайшов порожній ангар

27.09.2016, 18:55

Ліцензійна комісія Міністерства екології на чолі з міністром Остапом Семераком нагрянула з позаплановою перевіркою на підприємство, яке має збирати і утилізувати шкідливі відходи. Представники відомства приїхали в село Забуяння Київської області, де, згідно з договором, розташовані потужності підприємства, що переробляє нафтопродукти, фарби, післяопераційні і медичні відходи, батарейки. Виявилося, на місці сучасного комплексу з переробки стоїть ангар, накритий дірявим шифером.

«Утилізація відходів відбувається виключно на паперах. Тут як мінімум повинна була бути піч для спалювання небезпечних матеріалів, - говорить Семерак. - Ми бачимо цей ангар, що належить компанії, яка веде активну «економічну діяльність». Міністр екології пояснює, що подібний випадок не поодинокий. Міністерство вже виявило низку схожих підприємств після того, як взялося перевіряти тих, хто переробляє небезпечні відходи. Підстава: літня постановаКабміну, згідно з якою всі подібні підприємства мали за два місяці привести у відповідний вигляд виробничі потужності і документи.

«Через два місяці ми почали проводити перевірки. І, зокрема, це підприємство повинно переробляти тринадцять видів небезпечних відходів. Але на цьому місці - зруйнована будівля, яка використовувалась як прикриття».

Представники компанії, попереджені про перевірку за день, під час приїзду міністерської делегації присутні, але за добу навіть не встигли зібрати всі необхідні документи. На камери ж стверджують, що у них зараз просто відбувається переоснащення виробництва. Їхні слова не підтверджує сільський голова Забуяння Михайло Герасименко.

«З 2013 року, з тих пір, як я на посаді, тут будівництво не велося», - каже той. Підприємство отримало ліцензію Міністерства екології влітку 2013 року. Термін її дії повинен був закінчитися в 2018-му. Але, згідно з поправками до законодавства, термін дії виданих ліцензій до 2015-го тепер необмежений. Якщо її не забрати за порушення. У разі якщо до анулювання ліцензії не дійде, порушник заплатить сміхотворний штраф за неправильне поводження з твердими побутовими відходами - від 34 до 1700 гривень.

«Це мізер, який не виконує необхідну функцію. У Верховну Раду незабаром буде внесений один, а можливо, і два законопроекти, які збільшать відповідальність за порушення в сфері екологічного законодавства», - заявив міністр екології.

Читайте АСН в Google News