У Києві під час ремонту сходів біля Десятинної церкви (на розі Володимирської та Андріївського узвозу) було виявлено частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі.
Як пише Сегодня, коли будівельники зняли підпірну стінку, щоб її зміцнити, було знайдено і відкрито частину фундаменту південного палацу, побудованого наприкінці Х століття.
«Його зводили одночасно із Десятинною церквою за князя Володимира. Швидше за все, будівля була двоярусною і побудованою з каменю. Для чого її використовували, точних даних немає, але імовірно - для прийомів гостей та проведення урочистих прийомів високого рівня, тому є велика ймовірність, що там неодноразово бував і князь Володимир», - розповів науковий співробітник Інституту археології НАН України Віталій Козюба.
Об'єкт є найдавнішим кам'яним спорудженням періоду Київської Русі у Східній Європі, який можна побачити. Також повідомляється, що загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту - близько метра.
Мерія та Мінкультури знають про відкриття фундаменту, і зараз вирішується питання про можливість його музеєфікувати.