Рада може підкоригувати закон про декомунізацію

10.04.2015, 12:04

На наступний день після ухвалення закону про засудження тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки депутати вирішили внести в нього поправки. Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат Дмитро Тимчук.

«Парламент проголосував за чотири закони, які дають змогу розпочати системну декомунізацію в Україні... Ці закони стосуються дуже чутливої ​​сфери, і напевно спричинять суперечки. На жаль, змушений визнати, що для цього є об’єктивні причини», — написав пан Тимчук.

Депутат каже, що в законі про засудження тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки недостатньо чітко прописані критерії цієї символіки. У ньому також не перераховано всі випадки, на які чинність закону не поширюватиметься.

«Через ці неточності нині цілком можливі трактування, коли під заборону потрапляють всі нагороди радянського періоду — і бойові, і трудові — на яких зображено прапор СРСР, серп і молот, червону зірку або напис «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!». Те саме стосується і бойових знамен, які є одним із символів перемоги. А ті, хто їх публічно демонструватиме, відповідатимуть за цим законом, — «розшифровує» норми закону Дмитро Тимчук. — Тож очевидно, що парламент і гадки не мав впроваджувати такі заборони. Однак на цих суперечливих тонкощах напевно почнуть спекулювати».

Щоб уникнути потенційних політичних спекуляцій у майбутньому, депутати підготували поправки в закон про декомунізацію і мають намір внести їх до парламенту найближчим часом.

«Я вже підготував поправки до цього закону, які усунуть двозначні трактування і чітко зафіксують — бойові нагороди радянського часу та нагороди за чесну працю були й залишатимуться предметом гордості і символом визнання заслуг», — підкреслив політик.

Читайте АСН в Google News