У Харкові викрито масштабну схему з незаконного будівництва і продажу квартир

02.04.2016, 17:22

У Харкові працівники податкової міліції викрили масштабну схему з незаконного будівництва і ухилення від сплати податків при будівництві багатоповерхових будинків і продажу в них квартир. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.

В рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів), було встановлено, що міська рада виділила фізичній особі, яка є студентом і не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, землю під забудову. На цій ділянці почалося будівництво багатоповерхового будинку. Як згодом з'ясувалося, вказаний громадянин є підставною особою.

«Зловмисники подали декларацію в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю про початок будівництва. Згідно з чинним законодавством, в ній має бути вказаний підрядник, у якого є відповідна ліцензія і потужності для будівництва багатоповерхових будинків. Однак у поданій декларації така інформація вказана не була. При цьому для будівництва було найнято 150 осіб без будь-якого оформлення», - йдеться в повідомленні.

Бригада будівельників зводила так звані малосімейки, квартири, що мають площу близько 30 квадратних метрів. Згідно з попередньо укладеними з покупцями квартир договорами, їхня вартість становить в середньому 15 тисяч доларів США. Після того, як будівництво закінчувалося, все той же студент через суд вводив його в експлуатацію і переукладав договори з клієнтами на покупку квартир, в яких їхня вартість вказана вже в розмірі 50 тисяч гривень.

Під час опитування він заявив, що невідомі йому особи оформили на нього всі документи і з кожного підписаного ним договору про продаж квартири він отримував 500 гривень.

В результаті проведених заходів було затримано працівників, задіяних на будівництві. За їхніми словами, вони отримували «в конвертах» від 100 до 300 гривень на день, які виплачувалися наприкінці тижня. При цьому їхні трудові відносини ніяк не оформлялись. Таким чином, зловмисники ухилилися від сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі понад 3,6 мільйона гривень шляхом використання праці офіційно не працевлаштованих працівників.

На місці будівництва було встановлено, що роботи ще не завершені, але вже побудовано сім поверхів будівлі. Приблизна кількість квартир становить 200 одиниць. Жодних інформаційних повідомлень про об'єкт будівництва та забудовника немає. Також була отримана інформація, що документи, пов'язані з будівництвом, перебувають в офісних приміщеннях, розташованих в одному з уже побудованих будинків біля будмайданчика.

В результаті проведених чотирьох обшуків було вилучено комп'ютерну техніку, чорнову бухгалтерську документацію, мобільні телефони, відомості щодо зарплати, а також грошові кошти в національній та іноземній валюті в еквіваленті понад 385 тисяч гривень. Допитано понад сорок осіб, 33 з яких засвідчили, що працюють без офіційного оформлення.

Зараз слідчі дії тривають. Кількість будинків, побудованих за такою схемою, встановлюється.

В настоящее время следственные действия продолжаются. Количество домов, построенных по такой схеме, устанавливается. 

 

Читайте АСН в Google News