В Україні на умовно-дострокове звільнення для участі у війні подали заяви понад 3 тисячі засуджених — заступник міністра юстиції.

22.05.2024, 07:34

Закон, який дозволяє деяким категоріям засуджених вийти з в'язниці достроково, уклавши контракт із ЗСУ, почав діяти в Україні 18 травня. За кілька минулих днів відповідні заяви подали понад 3 тисячі ув'язнених, повідомила в ефірі українського телемарафону заступник міністра юстиції Олена Висоцька.

"Ми так і прогнозували до ухвалення цього закону", - зазначила вона.

Міністр юстиції Денис Малюська раніше цього місяця говорив про те, що за цим законом вдасться мобілізувати до 20 тисяч засуджених, проте «не можна говорити, що всі 20 тисяч, які ми позначали як потенціал, приєднаються», зауважила у вівторок його заступник Висоцька.

Український закон дозволяє звільняти засуджених від покарання умовно-достроково з умовою укладання контракту із Збройними силами. При цьому, на відміну від російської практики, яка з'явилася ще 2022 року, він не дозволяє звільняти засуджених за тяжкі насильницькі злочини.

У Росії ще з літа-осені 2022 року на війну відправляли і засуджених за тяжкими статтями, включаючи вбивство; 2023 року було розроблено особливу процедуру «умовного звільнення» , під яку підходять засуджені за всіма статтями, крім «екстремістських», «терористичних» та за злочини проти статевої недоторканності неповнолітніх.

Читайте АСН в Google News