Головне до цієї години. Починається 779-й день війни

12.04.2024, 06:18

Рада ухвалила закон про посилення мобілізації . Опозиція критикує його за відсутність термінів демобілізації і жорсткі норми щодо покарання ухилянтів.

Внаслідок російської атаки по Україні на Київщині зруйнована найпотужніша електростанція - Трипільська ТЕС та пошкоджено інші енергооб'єкти в інших областях.

Польща може передати Україні радянські ракети для ППО, заявив президент Польщі Анджей Дуда.

Рада доручила уряду доплачувати військовим, які виконують бойові завдання на передовій, одноразово по 70 тисяч.

Покоління здорових чоловіків віком до 30 років наразі найменше за всю історію незалежності України, це загрожує мобілізації, пише The New York Times.

Плешивий карлик прокоментував удари по українській енергосистемі, які у четвер призвели до повної руйнації великої Трипільської теплової електростанції в Київській області (Міноборони країни на болотах раніше визнало факт такого вибору цілей). Плешивий назвав удари по електростанціях відповіддю на українські удари по паливних об'єктах на росії. Також він пояснив ці дії прагненням до «демілітаризації», в даному випадку української оборонної промисловості, що він заявив як одну з цілей вторгнення у лютому 2022 року

Російський диктатор продовжує наполягати на тому, що Росія будує плани агресії і проти інших країн, крім України. Він сказав, що це «нісенітниця, потрібна правлячим колам, щоб пояснити і виправдати свої витрати на війну в Україні».

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав "сторони конфлікту" (він ніяк не може собі дозволити назвати війну війною - прим. ред.) припинити удари по Запорізькій АЕС, яка перебуває під окупацією фашистської росії. У цих ударах росія та Україна звинувачують одна одну; Гроссі уникнув покладання відповідальності на той чи інший бік.

Президент Франції Емманюель Макрон відвідав місце будівництва порохового заводу в Бержераку на південному заході країни, заявивши, що цей завод потрібен терміново і взагалі європейським країнам необхідно розвивати свою оборонну промисловість. Дефіцит пороху вважається однією причиною повільних темпів виробництва артилерійських снарядів у Європі. Завод, який відновлюється на місці аналогічного підприємства, закритого у 2007 році, має почати працювати вже у 2025 році.

Читайте АСН в Google News