Зеленський доручив уряду до 24 лютого бути на польсько-українському кордоні, а також запросив туди прем’єра Польщі Дональда Туска.
Він додав, що готовий бути на кордоні разом із урядом.
З 20 лютого по всій Польщі розпочалися нові протести фермерів, причому набули радикальнішого характеру.
МЗС Польщі тим часом заявило про можливий вплив російської агентури на появу антиукраїнських і пропутінських гасел на протестах фермерів.
Чего хотят фермеры?
Якщо зовсім коротко і просто – грошей та уваги. Блокади шляхів та кордону, а також видовищні акції, як показала практика, приносять їм і те, і інше.
"Ми не хочемо українцям зла, але виходимо на вулиці, тому що ситуація, в якій ми опинилися, дуже погана. Ми маємо все менше часу, а проблема стає все більшою", - такі заяви польських фермерів лунають вже рік.
Коли на початку 2023 року протести фермерів лише починалися, увага зосереджувалася на падінні цін на сільгосппродукцію, зокрема, і зерно.
Винним оголосили дешеве українське збіжжя, яке, буцімто, заполонило ринок. Але ґрунтовних доказів цього так і не надали Єврокомісії, яку учасники протестів звинувачують у необдуманому відкритті європейського ринку для української аграрної продукції. Та й ціни на збіжжя впали у всьому світі, а не лише в Польщі.
Проте перші протести фермерів змусили Брюссель навесні минулого року сприйняти власне рішення про заборону на імпорт українського зерна до Польщі та інших прикордонних держав-членів ЄС. Легітимізована Єврокомісією заборона була тимчасовою, але у Польщі вона триває і донині, попри зауваження з Брюсселя.