ООН ухвалила резолюцію про негайне припинення вогню в Газі

13.12.2023, 07:15

Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію, яка закликає до негайного гуманітарного припинення вогню в Газі.

Представник Ізраїлю в ООН Гілад Ердан назвав резолюцію Генеральної Асамблеї «лицемірною», оскільки в ній не згадується ХАМАС.

Резолюція не є обов'язковою для виконання.

За резолюцію проголосували 153 держави-члени ООН, проти — 10, 23 утрималися.

У жовтні ООН вже ухвалювала резолюцію, яка закликала «до негайного, міцного та безперервного гуманітарного перемир'я з подальшим припиненням бойових дій». Тоді за неї проголосувала 121 країна, проти 14 та 44 утрималися.

Понад три чверті членів Генеральної Асамблеї ООН, що складається зі 193 осіб, підтримали резолюцію із закликом про припинення вогню в секторі Газа з гуманітарною метою.

За резолюцію, яка не має обов'язкової сили, але має політичну вагу і відображає глобальний погляд на війну, проголосували 153 країни-члени ООН.

США, Парагвай, Австрія та Ізраїль були серед 10 країн, які проголосували проти.

Генасамблея ООН не прийняла запропоновані Австрією та США поправки до резолюції, у тому числі фрази «утримувані ХАМАС та іншими угрупованнями» щодо заручників, які все ще знаходяться в секторі Газа, фразу, яка засуджує «поганий напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року та захоплення заручників», а також слово «негайно» щодо забезпечення гуманітарного доступу.

Виступаючи перед голосуванням, посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд сказала: «Будь-яке припинення вогню зараз буде в кращому разі тимчасовим, а в гіршому — небезпечним для ізраїльтян, які будуть піддаватися безперервним атакам, а також небезпечним для палестинців, які заслуговують на шанс побудувати себе краще майбутнє, звільнившись від ХАМАС».

Великобританія, Німеччина, Італія, Нідерланди та Україна були серед 23 країн, які утрималися від голосування.

Читайте АСН в Google News