Разногласиях между странами-членами НАТО относительно статуса нашей страны после войны

06.04.2023, 07:02

Три країни – США, Німеччина та Угорщина – опираються пропозиції Польщі та країн Балтії щодо надання Україні «дорожньої карти» для вступу до НАТО в рамках підготовки до липневого саміту НАТО

Це свідчить про розбіжності між країнами-членами НАТО щодо статусу нашої країни після війни, розв'язаної фашистською росією проти України та українського народу у лютому 2022 року.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг у березні подав документ "практичними та політичними" пропозиціями для Києва, включаючи нову декларацію про відносини з альянсом, засновану на заяві 2008 року про те, що Україна стане членом НАТО.

Усі країни-учасниці альянсу згодні, що членство України в НАТО не може розглядатися, доки в країні триває війна. Проте деякі учасники переговорів наполягають на наданні Україні «політичного шляху» до членства, яке зміцнило б зв'язки між країною та НАТО.

У США побоюються, що поглиблення зв'язків з альянсом може призвести до ескалації конфлікту та посилити наратив путіна про те, що розв'язана ним війна - це "битва між Росією та НАТО".

Натомість США закликають союзників сконцентруватися на короткостроковій допомозі Україні у військовій, фінансовій та гуманітарній сферах. Американські офіційні особи заявили, що головним пріоритетом на майбутньому саміті НАТО має бути практична допомога Україні, така як постачання боєприпасів, а дискусії про можливі повоєнні політичні відносини лише відволікають від цієї мети.

Читайте АСН в Google News