Сьогодні православні християни вшановують пам'ять мученика Арефи Негранського та з ним 4299 мучеників. Йдеться про трагедію, що сталася у VII столітті у місті Негран, правителем якого і був Арефа, у Гравії, жителі якого були християнами (нині місто Наджран у Саудівській Аравії на кордоні з Єменом).
Хам'яритський цар-юдей Йосеф Асар Ясар (відомий як Зу Нувас або Дунаан), який знищував християнство в країні не зміг взяти місто Нігеран силою і пішов на обман, присягнувшись, що не змушуватиме християн переходити в юдейство, а лише покладе Негран данину. Жителі міста не послухалися поради святого Арефи і, повіривши Дунаану, відчинили ворота.
Наступного дня цар наказав розвести великий вогонь – у ньому для залякування народу було спалено 427 представників духовенства. Водночас заарештували Арефу з кількома високопосадовцями. Після того Дунаан відправив по місту посланців для звернення християн в іудаїзм. Сам цар розмовляв із заарештованими, вимагаючи, щоб вони не вірили в Розіп'ятого Ісуса, який на його переконання був людиною, а не Богом. Християни відповідали, що Христос є Життям і померти за нього означає знайти це Життя.
Коли тяжкохворого святого Арефу привели до Йосефа, він не тільки не зрікся віри, а й викривав юдейського правителя, чим підбадьорював співгромадян. Префекта з іншими городянами відвели до пересохлого річища, де їм відсікли голови. Понад чотири тисячі християн Неграна та його околиць, чоловіків і жінок, дітей та літніх людей прийняли мученицьку смерть за свою віру.
Про мученика Арефа вже згадується в рукописах XI ст. Частину його мощів привезли до Києво-Печерської Лаври 1073 року.