Друга відмова від постачання озброєння Україні за день. Бельгія не впоралася із можливістю викупити M109

01.06.2022, 13:53

Бельгія не постачатиме в Україну броньовані гаубиці M109. Ми відмовилися від думки викупити списані M109 у бельгійської армії.

Згідно з добре поінформованими джерелами видання De Morgen, переговори між кабінетом міністрів оборони та східно-фламандською технологічною компанією OIP з питання про ціну M109 зірвалися. «Ведення переговорів дуже утруднене, якщо контрагент просить більш ніж у десять разів більше, ніж він заплатив за це саме», — сказало джерело.
OIP, дочірня компанія якої спеціалізується на військовій техніці, не хотіла, щоб фахівці бельгійської армії перевіряли стан M109. У Міноборони нещодавно повідомили, що броньовані гаубиці відтоді продані іншій особі. Комусь незрозуміло. OIP не хоче коментувати цю інформацію.

"Тому постачання не буде, але це було не з принципових причин", - заявила в п'ятницю De Standaard міністр оборони Людивін Дедондер (ПС).

Історія зі списаними M109 — яскравий приклад багаторічної фінансової незацікавленості бельгійської армії та часом абсурдних наслідків цього на полі бою. Коли армія попрощалася зі своїми 64 M109 у 2008 році, вони були у відмінному стані, але армія на той момент отримала оновлені гаубиці. Однак експлуатаційні витрати на утримання даного озброєння були занадто високі для бюджету армії, що постійно скорочувався.

У 2015 році до Індонезії було продано 38 M109. Деякі викупили OIP по 15 000 євро кожен. За словами військового джерела, це демпінгова ціна на сучасне озброєння. В OIP вони стояли в ангарі, поки у квітні 2022 року уряд не постукав у двері, щоб викупити списані броньовані гаубиці та негайно відправити їх до України.

Щодо військової підтримки України з боку Бельгії, то без постачання М109 вона, схоже, вичерпується. З кінця квітня було доставлено обладнання на 2,65 мільйона євро, свідчать цифри, які були представлені за зачиненими дверима у Палаті представників минулої середи. Йдеться про 952 бронежилети, 2000 супутніх пластин захисту та 1100 реактивних снарядів для гранатомета «Карл Густав» шведського виробництва. Швеція поставила Україні 5000 автомобілів Carl Gustav.

Відразу після російського вторгнення в Україну Бельгія вже надала військову підтримку Україні. До них увійшли 5000 кулеметів FNC, 200 протитанкових знарядь LAW та 3800 тонн палива на загальну суму 77 мільйонів євро. Як і в інших західних країнах, звірства, вчинені російськими військовими, особливо в Буті, передмісті Києва, спонукали уряд наприкінці квітня затвердити додаткову допомогу. Подробиці тоді не розголошувалися.

Читайте АСН в Google News