Олімпіада-2022. 18 лютого. Медальний залік чотирнадцятого дня Олімпіади (оновлено)

18.02.2022, 12:40

На початок 14-го дня Олімпійських ігор 2022 у Пекіні вже розіграно 92 комплекту медалей зі 109 запланованих на всю Олімпіаду.

У п'ятницю на Олімпійських іграх у Пекіні буде розіграно п'ять комплектів медалей:

Фрістайл хафпайп у жінок . Приніс перемогу китаянці Ейлін Фен Гу, також відомої під своїм китайським ім'ям Гу Айлін. Срібло та бронза поповнили скарбничку збірної Канади - Кессі Шарп та Рейчел Каркер.

В результаті перемогу здобула Ейлін Фен Гу, також відома під своїм китайським ім'ям Гу Айлін ― американо-китайська спортсменка, фрістайлер у хафпайпі, слоупстайлі та біг-ейрі.

Біатлон, мас-старт у жінок. Заключну гонку змагань виграла француженка Жюстін Бреза-Буше. Вона допустила чотири промахи і завершила гонку за 40 хвилин та 18 секунд.

Срібну медаль здобула норвежка Тіріль Екхофф. З чотирма промахами вона поступилася переможниці 15,3 секунд. Трійку найкращих замкнула ще одна норвежка Марте Рейселанд.

Біатлон, мас-старт у чоловіків. Переможцем мас-старту став норвежець Йоханнес Бе. Друге місце зайняв швед Мартін Понсилуома. Трійку найкращих замкнув норвежець Ветле Шоста Крістіансен. З трьома промахами він програв Бе 1 хвилину 12,5 секунд.

Ковзанярський спорт. Золото завоював представник Нідерландів Томас Крол, срібло у канадця Лорана Дюбрі, бронза за норвежцем Хавардом Лорентценем.

Лідер з медалей у загальному заліку Норвегія (14 золотих, 8 срібних, 9 бронзових). 14-те золото норвежці на чолі з Йоргеном Гробаком завоювали у командних змаганнях у лижному двоборстві.

Примарний шанс наздогнати та перегнати Норвегію отримає сьогодні, 18 лютого Німеччина, яка зараз посідає друге місце  (10–7–5). Але для цього команді потрібно зробити неймовірне: по-перше, виграти у всіх дисциплінах, де заявлена ​​команда, а це фрістайл, ковзанярський спорт та біатлон (чоловічий та жіночий), по-друге, у біатлоні потрібно завоювати крім двох золотих ще й одну срібну медаль (у фрістайлі та на ковзанах у німців виступає по одному учаснику). Теоретично це можливо, але на практиці - не у всіх цих дисциплінах Німеччина є явним фаворитом.

Тому практично з упевненістю можна сказати, що Норвегія перемогла у неофіційному медальному заліку між країнами.

Україна має одну срібну нагороду, яку на день раніше фрістайліст Олександр Абраменко завоював у лижній акробатиці. 28 країн мають бодай одну нагороду, серед них 21 команда виграла золото.

З однією срібною медаллю в активі Україна ділить 23 позицію з Іспанією. Змагання ОІ-2022 триватимуть до 20 лютого.

Медальний залік за 18 лютого (золото – срібло – бронза – всього)