Народні прикмети на 7 лютого 2022 року: заборони у Григор'єв день

07.02.2022, 08:00

Православні згадують цього дня святителя Григорія Богослова, який залишив по собі понад 500 духовних віршів, майже 50 проповідей та понад 200 послань. У народі 7 лютого називають Григор'євим днем ​​і чекають, щоб Григорій-Весноуказатель "весну не прогаяв, сонечко на дах посадив".

Цього дня в жодному разі не можна хвалитися своїми добрими справами - їх треба робити мовчки. В іншому випадку успіх відвернеться на тривалий термін, а всі добрі справи матимуть плачевні наслідки.

Не слід 7 лютого обертатися, почувши своє ім'я. У народі вірили: цього дня нечиста сила кличе людей та шукає того, хто відреагує на її заклик.

Не рекомендується 7 лютого робити масаж – ні собі, ні іншій людині. Вважається, що тряска тіла та натиск на нього у цей день може спровокувати серйозні хвороби, позбутися яких буде складно.

На Григорія заборонено не лише лаятися та сваритися, а й плюватися. Той, хто плюне собі, буде приречений на невдачі, вважали предки.

На Григорія краще не проводити ревізію своїх нагромаджень. Інакше дуже скоро доведеться рахувати кожну копійку. Щоб не впасти у фінансову прірву, 7 лютого не варто також робити великі покупки.

Прикмети та звичаї: у цей день було прийнято згадувати про добрі справи та людей, які їх вчинили. У минулі часи у цей день вшановується пам'ять святого.

Про досконалі добрі справи розповідати не належало. Вважали, що Господь і так все бачить і у потрібний час усім віддасть за заслуги. А хвалитися перед людьми – гріх. До того ж можна себе наврочити та накликати нещастя на свою сім'ю. На Русі дуже боялися пристріту, який, на відміну від псування, часто робився ненавмисно і міг виходити від будь-якої людини. Намагалися захиститися від пристріту, виконуючи якусь значущу роботу, від якої залежало майбутнє сім'ї: ткали полотно, готували тісто, орали, сіяли, виганяли на пасовища худобу, вирушали на полювання чи риболовлю.

Цей день з давніх-давен вважався дуже вдалим для вирішення грошових питань. Щоб торг йшов успішно, купці брали у знахаря шматочки цукру, заговорені на залучення покупців.

Читайте АСН в Google News