Чому деякі не хворіють на коронавірус?

02.02.2022, 11:01

Є люди, які, як вони стверджують, за два роки пандемії так і не хворіли на коронавірус. У них такий сильний імунітет чи просто не помітили, як перехворіли?

Як розповіла доктор медичних наук Тетяна Руженцова, у деяких людей після повторних контактів із зараженими немає жодних симптомів, немає й антитіл: «Це говорить про те, що вірус, швидше за все, просто не потрапив на слизові оболонки за рахунок використання захисної маски, дотримання соціальної дистанції. Можливо, було вчасно вжито заходів, які не дозволили збуднику закріпитися. Зменшити ймовірність розвитку захворювання можна, якщо відразу після контакту прополоскати горло, рот і промити носа водою або спеціальним розчином».

Буває, що людина контактує з хворим, переносить інфекцію безсимптомно або з мінімальними проявами, хвороба проходить без лікування, а потім з'являються (або ростуть) антитіла, які протягом певного часу захищають від захворювання. «Такі випадки пояснюються гарною роботою імунної системи, з одного боку, і невеликою кількістю вірусу, що потрапив на слизові оболонки, з іншого. Це частіше спостерігається у тих, хто вакцинований, завжди використовує захисні маски та не нехтує іншими рекомендаціями», - розповіла Руженцова.

Однак, як наголошує фахівець, нікому не варто бути впевненим, що імунна система спрацює завжди. Будь-який стрес, недосипання, фізичне навантаження, нестача будь-якого вітаміну або мікроелементу може будь-якої миті знизити імунітет. Досвід показує, що будь-яка нещеплена людина в якийсь момент все ж таки хворіє, зазначає Тетяна Руженцова.

Читайте АСН в Google News