«Суперімунітет» після «омікрону»: його можуть отримати ті, хто захворіє після вакцинації

30.01.2022, 15:45

"Омікрон" може дати людям "суперімунітет" проти майбутніх варіантів коронавірусу. Про це, як пише Business Insider, свідчать попередні дані досліджень.

І хоча існуючі вакцини проти коронавірусу виявилися не дуже ефективними для запобігання новим зараженням штамом «омікрон» (вакцини показали гарний рівень захисту лише від тяжкого перебігу захворювання), люди, які захворіли на ковід після вакцинації, можливо отримають приємний бонус. Вони, ймовірно, будуть захищені від майбутніх варіантів інфекції краще, ніж ті, хто просто перехворів або тільки прищепився. Вчені називають це «суперімунітетом».

Що таке «суперімунітет»
Згідно з дослідженням вчених з Орегонського університету здоров'я та науки, яке було проведено під час хвилі штаму «дельта», у людей може спостерігатися суттєве посилення імунітету після «проривної інфекції» (так називають випадки, коли хворіють на вакциновані). Це підтверджують і нещодавні дані Центру контролю за захворюваннями США. З них випливало, що серед людей з гібридним імунітетом (від хвороби та вакцини) кількість заражень штамом «дельта» була значно меншою, ніж у групах тільки вакцинованих і лише перехворіли. За вищий рівень захисту гібридний імунітет також називають «суперімунітетом».


Хоча даних щодо «омікрону» все ще небагато, дослідження з Австрії (поки що не рецензоване) показує, що така сама закономірність може спостерігатися і в нову хвилю. Згідно з висновками вчених, «суперімунітет» захищав від омікрону краще, ніж імунітет, що з'явився в результаті щеплення.
"Суперімунітет" не означає кінець пандемії, пише Business Insider. Він лише означає, що деякі люди будуть захищені від коїда краще, ніж інші. Будь-якої миті може з'явитися новий варіант вірусу, попереджають вчені.

І тим більше не варто намагатися отримати «суперімунітет» спеціально. «Лише божевільний може хотіти заразитися ковидом. Це як грати з динамітом», - сказав CNN доктор Роберт Мерфі з медичної школи Файнберга.

Як працює «суперімунітет»
"Суперімунітет" не працює без вакцинації, це його основа. Сама по собі природна інфекція не принесе нічого, крім звичайного імунітету, потенційно великих видатків на ліки, ризиків тяжкого перебігу хвороби та тривалого ковіда.

«Суперімунітет» виникає після «пробивних інфекцій». Вакциновані люди, що перенесли інфекцію під час хвилі дельта-штаму, виробляли антитіла, які до 1000% ефективніші, ніж антитіла, що виробляються після другого щеплення Pfizer, пише Business Insider. "Високий не тільки рівень антитіл, але і їх здатність нейтралізувати різні варіанти вірусу", - сказав співавтор орегонського дослідження Фікаду Тафессе.

Піддаючи свою імунну систему впливу кількох варіантів одного і того ж вірусу, ви, по суті, показуєте своєму організму, які форми може набувати коронавірус. "Вакцини були розроблені на основі вихідного штаму, але проривні інфекції "дельта" або "омікрон" дають вашому імунітету додаткову перевагу з точки зору різноманітності антитіл", - додав Тафессе.

Дослідники поки що зібрали недостатньо даних, щоб у деталях зрозуміти, як «суперімунітет» працює проти «омікрону», але Тафессе налаштований оптимістично. «Ми думаємо, що люди, які перенесли інфекцію, що пробила імунітет, матимуть високий рівень захисту навіть від „омікрону“, — сказав він і розсміявся, передбачаючи подальший розвиток подій. – Ми говоримо, що зараз це „суперімунітет“, то що ж буде далі — супер-пупер імунітет?»

Читайте АСН в Google News