Як стрибок з тарзанки: експерт - про хрещенські купання у крижаній воді

18.01.2022, 16:15

Поринути на Хрещення у крижаній воді – не привід для загартовування, селфі та бажання екстриму. Для організму з медичної точки зору - це і зовсім колосальний стрес, майже як стрибок з тарзанки або парашутом. Від бездумних купань у ополонці категорично застерігають лікарі.
Обряд хрещенських купань не повною мірою відноситься до класичної церковної традиції, але гартуванням це не можна вважати жодною мірою, кажуть фахівці.
- З медичної точки зору – це схоже на стрибок з тарзанки або з парашутом, це не добре і не погано. Можна сказати, що це різновид екстриму, який декому подобається.
Лікарі зазначають, що любителям екстремальних відчуттів слід пам'ятати про ризики, особливо це стосується непідготовлених людей. І що важливіше, на тлі нового штаму коронавірусу "омікрон", який прийшов в Україну, ризики захворіти після переохолодження зростають у рази.

Лікарі назвали абсолютними протипоказаннями для купання в хрещенському ополонці:

- захворювання сечостатевої сфери, легенів та бронхів;
- будь-який, навіть найменший лихоманковий стан та підвищення температури;
- нездужання;
- вагітність;
- Дитячий вік.

Вони рекомендують тричі подумати, перш ніж занурюватися у крижану воду.

- Перед купанням необхідно прийняти білкову їжу, приблизно за годину-дві до занурення у воду. Продумати одяг: він повинен легко зніматися, бути теплим і зручним. Важливо мати із собою заряджений мобільний телефон. Перед зануренням можна зробити вправи, наприклад, присідання. Щоб мінімізувати ризики переохолодження та отримання травм – жодних селфі та фотосесій. Краще не поринати з головою.
Після купання треба витертися, одягнутися у сухий одяг та випити гарячий чай. Алкоголь не сумісний з жодним зануренням, та його поєднання із зимовим купанням смертельно небезпечно.

Крім того, православна церква нагадує, що під час купання у свято Хрещення Господнього треба бути тверезим, віруючим та розуміти, що робиш. Це спогад рятівного дійства, здійсненого на водах Йордану.

- Якщо ми хочемо поринути, то біди не трапиться, але й користі особливої ​​теж не буде, тому що головне в церковному торжестві Хрещення Господнього – це божественна літургія, покаяння, віра, надія на Господа Бога.

Читайте АСН в Google News