Народні прикмети на 16 січня: що не можна робити у Гордєєв день

16.01.2022, 06:26

У народі 16 січня називали Гордєєвим днем. Згідно з повір'ям, у Гордєєв день не можна хвалитися ні професійними досягненнями, ні своїм добром, ні здоров'ям, ні розповідати комусь про своїх дітей у позитивному ключі — усе Гордій забирає: «Сатана пишався — з неба впав! Фараон пишався – у морі втопився! А ми пишаємося – куди годимося?». Наші пращури помітили, якщо у цей день погода буде непогожою, то й осінь буде такою.

Не рекомендується без особливої ​​потреби виходити з дому, вирушати в ліс, на водойму і в незнайомі відокремлені місця. Батьки говорили, що 16 січня нечиста сила влаштовує шабаш і може захопити мандрівника із собою.

Також на Русі вірили, що відьми, повертаючись 16 січня із гулянь, починають доїти корів. І роблять це з такою силою, що тварини гинуть. Тому в цей день над брамою прийнято підвішувати свічку та просити Домового доглянути худобу.

Не слід цієї неділі довго спати або просто лежати протягом дня на дивані або ліжку. У того, хто не послухається цієї поради, незабаром можуть початися проблеми зі спиною чи ногами.

Не варто 16 січня позичати. Причому мова не лише про гроші, а й про продукти, речі тощо. Інакше до будинку можуть прийти затяжні фінансові проблеми. Якщо у цей день поділитися чимось безоплатно, можна розраховувати на велику удачу протягом року.

Ще в записах народного календаря, прикмет та фольклору зазначено, що цього дня прийнято було варити вівсяну кашу на молоці та годувати нею корів. Там ще описується моторошна історія про голодних відьом, які цього дня, повертаючись із гуляння, доять корів із такою силою, що ті гинуть. Тому й намагалися їх захистити та зміцнити.
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то й осінь буде такою. Крім того, великі білі хмари в небі віщували.

Читайте АСН в Google News