Протести у Казахстані. Після введення НП по всій країні Токаєв запросив допомоги у ОДКБ, яка направила війська до Казахстану

06.01.2022, 04:49

Як раніше повідомляла АСН-Україна, президентом РК Касим-Жомартом Токаєвим було введено режим НП по всій країні. Після чого він звернувся до голів ОДКБ із проханням про допомогу у подоланні терористичної загрози, передає МІА «Казінформ» із посиланням на «Хабар 24».

За словами глави держави, ситуація потребує жорстких рішень.

Токаєв зазначив, що зараз казахстанські військові ведуть "бойові зіткнення з терористами в передмісті Алмати".

Крім того, додав президент РК, останні захопили аеропорт, зокрема, п'ять літаків. Від їхніх рук також у місті постраждала ціла низка інших інфраструктурних об'єктів.

"Є інформація про бажання терористів підірвати державний устрій в республіці. Крім того, багато хто з них пройшов військову підготовку за кордоном", - повідомив глава держави.

ОДКБ направить війська до Казахстану

Рада колективної безпеки ОДКБ ухвалила рішення направити Колективні миротворчі сили ОДКБ до Казахстану. Про це повідомив голова Ради колективної безпеки ОДКБ, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

«У зв'язку зі зверненням президента Республіки Казахстан К.-Ж. К. Токаєва та через загрозу національній безпеці та суверенітету Республіки Казахстан, викликаної, в тому числі, втручанням ззовні, Рада колективної безпеки ОДКБ відповідно до статті 4 Договору про колективну безпеку прийняла рішення направити Колективні миротворчі сили ОДКБ до Республіки Казахстан на обмежений за часом період з метою стабілізації та нормалізації обстановки у цій країні», - написав Пашинян на своїй сторінці у Facebook.

Протести у Казахстані

Водії транспортних засобів у місті Жанаозен у Мангістауській області 2 січня масово вийшли на вулиці із закликом знизити ціни на пальне. За короткий час акції на підтримку протестувальників, проведені у містах Актау, Атирау, Актобе та Орал у західній частині Казахстану, де розташовані основні запаси нафти та природного газу, у другій половині дня охопили й інші частини країни.

Спеціальна урядова комісія під головуванням заступника прем'єр-міністра Казахстану Єралі Тугжанова оголосила зниження ціни на скраплений газ до 50 тенге (0,11 долара) за літр.

Всупереч цим ініціативам, у ході акцій демонстранти почали скандувати гасла про відставку чинного уряду і зажадали поліпшення соціально-економічного становища жителів країни.

Президент Токаєв ухвалив відставку уряду на чолі з прем'єр-міністром Аскаром Маміним, поклавши на нього відповідальність за протести проти підвищення цін на скраплений газ у країні.

Читайте АСН в Google News