Японське диво — менше ста хворих на день. Лікарі та вчені - про те, як реально перемогти коронавірус

26.11.2021, 07:15

Японські вчені з Національного інституту генетики та Університету Ніігати заявили, що дельта-штам COVID-19 перестав розмножуватися через надмірну кількість мутацій і почалася природна самоліквідація вірусу. Так вчені пояснюють різкий спад захворюваності на коронавірусну інфекцію в країні: наприкінці серпня японці виявляли по двадцять тисяч хворих щодня, а зараз нові випадки не перевищують і ста людей на день при населенні, порівнянному з нашим. Тим часом у Країні сонця, що сходить, щеплено 76% населення, тоді як у нас — ледве дотягує до 37%, і такого великого спаду за хворими і померлими не спостерігається.

Не всі вчені не зійшлися на єдиній думці з цього приводу. Наприклад, Анатолій Альтштейн, професор кафедри інфектології та вірусології Інституту професійної освіти Січенівського університету сказав, що самоліквідація вірусу малоймовірна, але «вантаж мутацій, які вірус зазнає при багаторазовому потраплянні в організм людини, звичайно, здатний знижувати його інфекційні можливості». Тобто коли мутацій вірусу стає занадто багато, його заразність слабшає. У Японії вірусологія та молекулярна генетика добре розвинена, тому професор схильний довіряти гіпотезі, висунутій японськими вченими.

І все-таки лікарі стверджують, що не варто сподіватися на диво. Крім «дельти», є ще штами вірусу, які небезпечні не менше.
У країнах північної півкулі поширюються субваріанти "дельти", які ще навіть не отримали власної назви. Спостереження за ними не підтвердило погіршення здатності до розмноження, порівняно з «дельтою». У той же час у південних країнах відбувається конкурентне поширення інших штамів, зокрема мю-штам.

Володимир Болібок — лікар, алерголог, імунолог — вважає, що японці перемогли коронавірус лише завдяки загальному імунітету та дотриманню антиковидних заходів.

— Самоліквідація коронавірусу просто неможлива. Швидше за все, ситуація в Японії пов'язана із загальним імунітетом. Щеплені та перехворілі створили досить високий імунний прошарок — понад 90 відсотків. Ще відіграє роль дисциплінованість японців, які дотримуються всіх протикоронавірусних заходів, тому вони виходять з пандемії. Вони викладають із сегментування в загальну базу даних, там у них як і була «дельта», так і залишилася. Він став значно меншим поширюватися через загальний імунітет.

Читайте АСН в Google News