На Росії стартувало тестування нової розробки російських дослідників, які стверджують, що препарат складається з наночастинок, які імітують коронавірус SARS-CoV-2, але не здатні інфікувати ссавців.
МОЗ сусідніх територій видав дозвіл на початок клінічних випробувань якоїсь вакцини вакцини від COVID-19 "Бетувакс-Ков-2", випливає з даних російського державного реєстру.
Перша і друга фази випробування нової розробки на людях пройдуть з 27 вересня по 31 серпня 2022 року. Беруть участь 170 добровольців.
Препарат розробила компанія "Інститут стовбурових клітин людини" (ІСКЧ). У паспорті РСІ вказується, що у випробуваннях задіють Санкт-Петербурзький НДІ грипу імені А. А. Смородинцева, ТОВ "Медичний центр Еко-безпека" і пермський "Центр професійний медицини".
Зараз в країні зареєстровано п'ять вакцин від COVID-19, що не визнані МОЗ, але активно використовуються для вакцинації на Росії, а так само прийняті для використання в деяких країнах, в яких, як правило, Росія має вплив. Перша з них - "Супутник V", створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії за підтримки РФПИ, - широко застосовується для масової імунізації на Росії. Жителям російських територій також доступні "ЕпіВакКорона" від новосибірського центру "Вектор" і "КовіВак" від центру імені Чумакова РАН. Для ревакцинації рекомендований "Супутник Лайт" - полегшена версія "Супутника V", що припускає одноразове введення препарату. Крім того, нещодавно місцевий МОЗ зареєстрував "ЕпіВакКорону-Н" - в ній ту саму діючу речовину, що і в "ЕпіВакКороне", але синтезуються вони по-різному.