23.09.2021, 12:45

За оцінками Всесвітньої продовольчої програми, в цьому році 270 мільйонів осіб зіткнуться з нестачею продовольства. Про це заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в ході свого виступу на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Глава держави сфокусувався на потрійний загрозу, з якою зіткнувся світ: відновлення після COVID-19; кліматичну кризу і гуманітарна ситуація в Афганістані, повідомляє прес-служба АКОРД.

«Економічні та соціальні наслідки продовжують залишатися дуже важкими. Різко зросло безробіття, сотні мільйонів людей залишилися без засобів до існування. Сьогодні понад 130 мільйонів людей живуть в умовах крайньої бідності. Десятиліття прогресу в галузі розвитку можуть бути зведені нанівець. Багато в чому пандемія виявила нашу вразливість і підкреслила вирішальне значення мультилатералізму і міжнародної солідарності. Ми повинні відновити більш справедливий, стійкий і гуманний світ », - підкреслив Токаєв.

Глава держави акцентував увагу учасників дебатів на рекордно високому рівні вуглекислого газу. Лісові пожежі, циклони, повені та посухи стали новою повсякденною реальністю, руйнівною для населення і завдає страждання людям.

«Клімат Казахстану як найбільш великої країни, яка не має виходу до моря, змінюється швидше, ніж в середньому по світу, що загрожує нашому населенню і економіці», - заявив президент Казахстану, додавши, що Казахстан має намір досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Зупинившись на ситуації навколо Афганістану, глава держави підтримав заклик Ради Безпеки ООН до утворення шляхом переговорів нового уряду, яке було б інклюзивним та представницьким.

«Казахстан бачить майбутній Афганістан як справді незалежну і суверенну державу, що живе в мирі з собою і зі своїми сусідами. Афганістан повинен продовжувати виконувати свої міжнародні зобов'язання і забезпечити, щоб його територія не перетворилася на плацдарм для терористів, наркотрафіку та торговців людьми. Незважаючи на наші політичні чи особисті переконання, ми не повинні зараз кидати народ Афганістану напризволяще. Гостра гуманітарна ситуація повинна бути нашим головним пріоритетом. Установи ООН та інші гуманітарні організації повинні мати негайний, безпечний і безперешкодний гуманітарний доступ », - підкреслив Касим-Жомарт Токаєв.

Він повідомив, що Казахстан забезпечив тимчасову передислокацію МООНСА (Місії ООН зі сприяння Афганістану) і інших відділень ООН в Афганістані, а також готовий надати логістичну платформу для доставки гуманітарної допомоги в цю країну.

Президент торкнувся і інші важливі питання порядку ООН, включаючи діяльність в сфері роззброєння, знову настійно закликав держави, що володіють ядерною зброєю, взяти на себе зобов'язання повністю позбутися ядерної зброї до 2045 року, сторіччя ООН.

Президент вказав, що, перебуваючи на євразійському перехресті цивілізацій, Казахстан і раніше прихильний своєї збалансованою, конструктивною зовнішній політиці.

Читайте АСН в Google News