26 травня на Землю обрушиться потужна магнітна буря в результаті зростання активності Сонця: чого чекати українцям?

26.05.2021, 07:02

Найбільший за останні роки сплеск сонячної активності, реєструється на Сонце протягом останніх кількох днів. Як повідомляє ФІАН, пік активності припав на 22 і 23 травня, коли тільки за 2 доби було зареєстровано 17 сонячних спалахів, при цьому за 4 місяці 2021 року було зареєстровано менше 40 сонячних спалахів.

За розрахунками фахівців, перше зіткнення викинутих мас із Землею відбудеться близько 22:00 25 травня. Це викличе перші зміни магнітного поля.

Найсильніший геомагнітний удар очікується 26 травня 2021 року приблизно о 4 ранку. Саме в цей період прогнозуються перші магнітні бурі тривалістю від 3 до 6 годин. Згідно з прогнозами, обурений стан магнітного поля може зберегтися до кінця дня 27 травня 2021 року, при цьому сила ударів сягатиме 5 балів. Після цього поле повинно стабілізуватися.

За статистикою, на магнітні бурі так чи інакше реагують приблизно 50 відсотків жителів Землі. Більшість людей відзначає лише незначні нездужання, перепади настрою, проблеми зі сном. Але для тих, хто реагує на будь-які зміни погоди, такі дні можуть представляти серйозну проблему.

Найчастіше магнітні бурі провокують скачки артеріального тиску, прискорення пульсу, задишку і головний біль. Це пояснюється тим, що під час магнітних бур звужуються капіляри. Це провокує проблеми з кровотоком, а в кінцевому підсумку спазми і кисневе голодування. Крім того, магнітні бурі часто стають причиною швидкої стомлюваності, низької працездатності і підвищеної сонливості.

Щоб мінімізувати проблеми зі здоров'ям в день магнітної бурі, варто знизити фізичні навантаження, уникати стресових ситуацій, починати день з контрастного душу, а закінчувати розслаблюючій ванні. Медики радять лягати спати раніше і спати не менше восьми годин. Інтенсивні заняття спортом краще замінити на йогу, прогулянки або просту гімнастику. Відмовтеся від смаженої і жирної їжі на користь овочів і фруктів. Важливо пити достатньо рідини, потрібно більше гуляти на свіжому повітрі. Якщо такої можливості немає, то необхідно частіше провітрювати приміщення.

Читайте АСН в Google News