Сьогодні вночі в Берліні завершилася зустріч радників лідерів "нормандської четвірки"

04.07.2020, 08:40

Сьогодні вночі в Берліні завершилися заплановані раніше переговори радників лідерів "нормандської четвірки". Переговори в цілому тривали близько 10 годин.

Як заявив представник країни окупанта - заступник керівника адміністрації президента Російської Федерації Дмитро Козак, переговори були складними, а розмова - грунтовним.

Про це повідомляє ТАСС.

Від України на берлінських переговорах брав участь глава Офісу президента України Андрій Єрмак і віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков. Так само в переговорах брали участь французький зовнішньополітичний радник президента Франції Еммануель Бонн і німецький помічник із зовнішньополітичних питань канцлера ФРН Ян Хеккер.

Українська сторона поки не прокоментувала результати переговорів, а ось представник країни окупанта вже дав свою версію минулої зустрічі.

За словами Козака, вдалося наблизитися по питанню комплексу додаткових заходів щодо припинення бойових дій на Донбасі. Однак, за його заявою, говорити про прорив на переговорах по Україні навряд чи можливо.

"До проведення саміту" нормандської четвірки "потрібно реалізувати рішення зустрічі в Парижі. Домовитися з питання особливого статусу Донбасу в Берліні не вдалося через позицію Києва", - заявив Козак.

Нагадаємо, раніше німецьке видання Spiegel писало, що Москва на зустрічі політичних радників зажадає від України до 6 липня подати законопроект про закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції.

Козак підтвердив опубліковану Spiegel інформацію заявивши, що учасники зустрічі не змогли домовитися щодо поправок до Конституції України з метою закріплення особливого статусу Донбасу.

Нагадаємо, остання зустріч глав країн "нормандської четвірки" - України, Німеччини, Франції та Росії - пройшла в Парижі в грудні минулого року. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін в форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваним особам, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Читайте АСН в Google News