Торжество православ'я 17 березня. Прикмети і звичаї свята

17.03.2019, 07:15

У першу неділю Великого посту віруючі відзначають свято, що іменується Торжеством православ'я. Дізнавшись про традиції і особливості цього свята, ви зможете провести його правильно.

Початок Великого посту вважається найсуворішим часом для кожної віруючої людини. Кожен день першого тижня має особливе призначення, а часом навіть і історичний підтекст, який слід знати всім.

Перший недільний день Великого поста був названий Торжеством православ'я. Свято несе в собі важливий духовний сенс і присвячений перемозі православного світу над єрессю іконоборства. Подія відзначається 17 березня 2019 року.

Історія свята
Святкування присвячено подіям Константинопольського собору. У далекому минулому, а саме у восьмому столітті, почалося повстання іконоборців, тривале в результаті майже на сто років. Кінець єресі іконоборства поклала цариця Феодора. З її допомогою святі ікони були повернуті в свої обителі, а гоніння православних християн закінчилися. З тих пір залишилася традиція зустрічати свято і проводити святкове богослужіння.

Як відзначається Торжество православ'я в 2019 році

У 2019 Торжество православ'я випадає на 17 березня. Це свято присвячене перемозі не тільки над іконоборством, а й над іншими розколами, які переживали православні віруючі.

У неділю 17 числа в церквах і храмах пройде традиційна святкова служба. На початку священнослужителі разом з прихожанами піднесуть молитви, звернені до Господа, а потім батюшка проголосить анафему всім, хто активно і свідомо чинив опір церкві і її вченням.

Варто відзначити, що святкування розпочнеться з вечора 16 березня. Парафіяни зберуться в храмах на всеношну. Після святкової літургії в центрі церкви церковнослужителі встановлять святі ікони Христа і Богородиці. Вони стануть нагадуванням про те, що кожен віруючий має право поклонятися іконам і служити Господу. Після цього всі бажаючі зможуть помолитися святим перед їх чудотворними образами.

У день святкування церква дозволяє віруючим відступитися від сухоїдіння, яке пропонується постом, і побалувати себе стравами, приготованими на пару. Зрозуміло, ні про яке м'ясі і молоко мови і бути не може - ці заборони як і раніше актуальні.

Священнослужителі нагадують, що у Великий піст важливо не тільки дотримуватися всіх розпоряджень церкви, а й щодня молитися, а також читати Святе Письмо. Православні віруючі вступають в пост з наміром відмовитися від усього неправильного, неправедного, гріховного. Тому необхідно боротися зі спокусами і прагнути до світла

Читайте АСН в Google News