Зимове сонцестояння і день бога Карачуна: що це за свято і як його відзначати

22.12.2018, 07:56

Карачун — це свято стародавніх слов'ян, яке символізує боротьбу добра і зла. З цим святом пов'язано безліч повір'їв і прикмет, багато з яких є актуальними і донині.

Свято здавна відзначалося в день сонцестояння, або ж зимового сонцестояння. У 2018 року найбільший короткий день і найдовша ніч будуть 22 грудня. Саме в цю дату і святкується Карачун.

Карачун  що це за свято
Карачуном стародавні слов'яни називали бога смерті. Це божество, яке керує морозами, а також стає максимально активним під час сонцевороту, коли день найкоротший. У давнину вважалося, що 22 грудня — дуже небезпечний момент в році.

Це день вшанування Карачуна. Раніше вірили, що бог темряви може принести багато проблем людям, а також зробити зиму холодною та вітряною. Зазвичай приблизно в цей час завжди сильно знижується температура повітря. Слов'яни вважали, що це справа рук розгніваного божества.

Як відзначається Карачун
Стародавні слов'яни палили багаття. Вважалося, що вогонь і світло — це дві кращі зброї проти негативного впливу Карачуна. Світло привертало душі покійних родичів, які захищали людей від темних сил.

У сучасному світі замість багаття запалюють свічки. Це досить поширена традиція, яка також символізує залучення світла і добра. Вважається, що до цього дня необхідно встигнути нарядити ялинку. Якщо ви цього ще не зробили, то 22 числа можна приступити до прикраси житла. Обов'язково запаліть свічки і поставте частину з них на підвіконня, щоб вони відганяли будь-яке зло в цей темний день.

Читайте АСН в Google News