Зазвичай про зморшки говорять в косметологічному ключі, адже їх, як правило, мріють позбутися. Але фахівці попереджають: зморшки - показник не тільки віку, вони вказують на схильність людини до різним хвороб.
Зморшки на лобі. Цей тип зморшок вважається одним з найпомітніших. Нерідко зморшки на лобі з'являються в ранньому віці (незалежно від статі), бувають при цьому очевидними, глибокими. Такі зморшки вказують на хвороби серця, вважають вчені.
Зокрема, рання поява різко виражених зморшок на лобі говорить про недостатнє вироблення білків колагену і еластину, що забезпечують пружність і гладкість шкіри. Ці ж білки важливі для підтримки еластичності судинної тканини. Їх дефіцит не тільки сприяє виникненню зморшок, але і шкодить судинам, які стають крихкими. Тому, вважають експерти, глибокі і ранні зморшки на лобі можуть вказувати на те, що людина схильна до гіпертонії, інфаркту або інсульту.
В цьому випадку медики радять перевірити судини, здати аналізи на рівень цукру і холестерину крові, а також знати свій артеріальний тиск і контролювати його.
Зморшки на повіках. Якщо верхня повіка нависає і виглядає «пом'ятою», це може вказувати на поганий стан нерва, що відповідає за повіку. У подібній ситуації можна припустити схильність до хвороб нейродегенератівного характеру, інсульту.
Терапевти радять при опусканні повік і появі зморшок відвідати невролога і перевірити органи судинної системи.
Зморшка на мочці вуха. Вертикальна зморшка на мочці вуха може вказувати на атеросклероз - судинну патологію, пов'язану з закупорюванням судин і артерій бляшки холестеринів. При подібному порушенні змінюється нормальний кровотік і підвищується ризик утворення тромбів, виникнення інсульту та інфаркту.
Тим, у кого на мочці вуха з'явилася вертикальна зморшка, лікарі рекомендують здати аналізи на холестерин.